Chrysoberylový kámen. podvodná esence “kočičího oka”

10/01/2018 | By admin | Filed in: Magic.

Obsah

>

Chrysoberyl (“chrysos” znamená – zlatá barva) je drahokam, který v dávných dobách nosili grandi a králové, ale minerál v dnešní době získal zvláštní popularitu.

Co je kouzelné “kočičí oko”?

Samotné slovo je často v krocích a nemůže být vykládáno bez váhání. Tyto minerály ve formě různých šperků jsou doporučovány z různých důvodů, které mají nosit většina mužů a žen, a dokonce i děti.

Příklad moderního šperku v kombinaci s dobře zvoleným make-upm a manikúrou

Samozřejmě, aby byly klenoty ve formě kroužku, náušnic nebo brožů, musí být kameny nejprve řádně zpracovány. Náklady na výrobek proto závisí na velikosti minerálu, složitosti procesu řezání a směrovosti charakteristického rozmezí barev a určuje jeho jedinečnost.

Alexandrijský prsten a náušnice

Technické vlastnosti minerálu. Chrysoberyl a Alexandrite

Klenotníci používají dvě odrůdy chrysoberyl, z nichž jedna se nazývá chrysoberyl a druhá je známá krásným názvem alexandrit.

Nejoblíbenější odstíny sálavého “kočičího” minerálu jsou považovány za:

 • Světle zelené tóny.
 • Žlutá gama.
 • Spojení zelené, modré, žluté, červené a hnědé barvy.

Kámen, který patří do skupiny kosočtvercových krystalů, má velmi dobré vlastnosti, pokud jde o tvrdost (8,5) a hustotu (3,73). Minerál z hlediska chemických věd je aluminát berylia (BeAl2O4).

ALEXANDRIT – typ chrysoberyl

Chrysoberyl se nachází na Srí Lance, v Tanzanii, v Jižní Americe, na ostrově Madagaskar av Ruské federaci.

U kamenů jsou takové nečistoty prvků charakteristické jako:

 • železo:
 • titan;
 • chróm;
 • vanadu.

Alexandrite – měnící se krása, která přitahuje oko

Chrysoberyl, který obsahuje směs chrómu a má schopnost měnit barvu, odborníci volali alexandrit. Absolutně jasné kameny pro klenotníky mají malý zájem, především kvůli jejich bezbarvosti. V posledním desetiletí se však tyto minerály postupně dostaly do světové šperky a v některých zemích dokonce nahradily obvyklé kameny zelených, modrých a žlutých odstínů.

Vzácný druh alexandritu – odstíny modré a zelené

Nejcennější pro milovníky šperků jsou kameny s příměsí vanadu, které lze nalézt dnes pouze v Tanzanii. Jedná se o velmi vzácný druh směsi modré a zelené barvy.

Chryzoberyl. Spektrální analýza

Ve spektroskopických studiích najdete kapely v místě, kde se modrá barva změní na fialovou. To se stává ještě výraznější v tmavých barvách, při přechodu od světle žlutých odstínů přes zelenou až hnědou barvu. V bohaté nabídce je také vidět několik pásů v modrozelené oblasti.

Hrioberill – barevná odrůda

Stone “Kočičí oko”. Jak vzniká jedinečný efekt?

Chrysoberyl bez nečistot prakticky nedochází.

U kamenů jsou nejcharakterističtější třífázové vměstky – kapalina v dutinách. Jedná se o bubliny s vlhkostí, které umožňují pozorovat velkolepou hru barev (zlaté jiskry uvnitř minerálu), což je zvláště patrné na žlutých a zelených odstínech.

Často jsou kameny s velkým počtem mikroskopických nečistot ve formě tubulů nebo vláken umístěných v blízkosti krystalografické osy. Při řádném zpracování kamene se objevuje široké spektrum světla, které překračuje zakřivenou horní část minerálu.

Minerální “Kočičí oko”. Kde se jmenoval “Chrysoberyl”

Mikroskopické nečistoty, které pod vlivem světla po zpracování šperků “hrají” a vytvářejí úžasný efekt “kočičího oka”. Včlenění do většiny chrysoberylů je dutá. Proto se vytváří ostré zvýšení odrazeného a rozptýleného světla. Francouzi dali takový barevný fenomén apt jméno “chatoyancy” (od slova “chat” – kočka).

Efekt “kočičího oka” je také charakteristický pro křemen, korundu, turmalín, beryl, apatit a několik dalších minerálů. Jenomže chrysoberyl má tu čest nosit eufonický a nezapomenutelný název – “Kočičí oko”.

Chcete-li si plně užívat tohoto krásného efektu a dívat se na bizarní hru světla, najděte si světlé umělé osvětlení nebo nahradíte minerál pod přímým slunečním světlem.

Faceted alexandrite s různým osvětlením

Při otočení kamenem uvidíte, jak světlo zmizí, a pak se znovu zobrazí.

Rozmanitost “kočičích očí”

Pro slovní zobrazení světelného efektu minerálů používají klenotníci výrazy jako “med” a “mléko”.

Cabochons

Klenotníci zejména oceňují tzv. Kabochony, kameny světla, žluté, bílé a šedé odstíny. Kapela v takových minerálech se obvykle objevuje jako jasně bílá barva.

Fialové odstíny

Ještě cennější jsou kameny s fialovým zbarvením.

Surový minerál

Kamenný náramek

Žluté a zelené barvy

Na druhém místě v popularitě – zelené a žluté odstíny.

Přírodní odrůdy chrysoberylového minerálu

Chrysoberyl nalezený v přírodě zahrnuje:

 • tsimofan;
 • vaiduriams;
 • alexandriti.

Beryl je jedním z nejvzácnějších prvků.

Podle odborníků je beryl jedním z nejvzácnějších prvků na Zemi. To lze nalézt pouze v několika minerálech. Proto jsou chrysoberyl poměrně drahé, samozřejmě, pokud nejsou přítomny v přebytku. Kvůli nim se kameny stávají blátem a hodnoceny mnohem méně.

Některé “zakalené” minerály však kvůli své jedinečnosti stojí mnohem průhlednější analogy. Ve skutečnosti může být jakýkoli výkres nebo faktura zajímavé pro vděčného kupce. To není překvapující, protože každý má příležitost vidět ve struktuře kamene jen on ví ten kouzelný význam.

Růžový beryl smíchaný s manganem

Kde žije chrysoberyl?

Tyto minerály lze nejčastěji získávat z žuly a břidlic. Největší hromadění kamene se vyskytuje v některých oblastech Jižní Ameriky a Afriky Madagaskaru. Ale geografie ložisek v naší době se rozšiřuje kvůli zdokonalené technologii moderního geologického průzkumu.

Umělý chrysoberyl

Inovace umožňují vytvářet umělé analogy chrysoberylu pro potřeby průmyslu, ale jsou stále méně kvalitní než přírodní kameny. Ve vytvořených minerálech neexistuje síla, tvrdost a účinek “kočky”, charakteristického pro kameny z ložisek. Navíc syntetické minerály nemají magické a hojivé vlastnosti.

Jak rozlišovat umělý kámen od přírodního minerálu – alexandritový kámen?

Zveřejnění možností kamenů. Intimní hra světla je klíčem k kráse

Je třeba také poznamenat, že efekt odrazu světla i na skutečných chrysoberylích je nižší, než například na diamanty a zafíry. Transparentní minerály z dálky se zdají být nenápadné a nudné a jen při úzké hře světla odhalují své nádherné možnosti.

Příkladem ženského prstenu v moderním designu

Chrysoberyl – doktor, který je vždy s vámi

Přírodní minerály mohou pomoci s mnoha zdravotními problémy. Byly to minerály, které v dávných dobách nejčastěji ošetřovaly šlechtice.

Léčivé vlastnosti, které lidé od pradávna vědí:

 • Předpokládá se, že tyto minerály mohou snižovat příznaky otravy, zejména alkoholického původu.
 • “Kočičí oko” může chránit před mnoha onemocněními kůže.
 • Tradiční lékařství doporučuje nosit chrysoberyl, aby se zachovala a zlepšila mužská síla.
 • Většina minerálů v této skupině zlepšuje krevní oběh, stabilizuje krevní tlak a usnadňuje dýchání. V mnoha případech kámen dokonce eliminuje dušnost.

Při litoterapii (léčba přírodními minerály) je chrysoberyl předepisován pro celkovou podporu zdraví starších osob. To se týká především starších osob, u kterých byla diagnostikována závažná onemocnění kardiovaskulárního systému.

Tyto minerály (nejlépe s fialovým odstínem) mohou být bezpečně doporučovány pacientům, kteří podstoupili nějakou operaci, stejně jako v případě různých zranění, zejména v oblasti hlavy.

Pozitivní účinky chrysoberylu jsou zaznamenány při léčbě nebo obnově:

 • nervový systém;
 • řada duševních chorob;
 • onemocnění jater;
 • poškozené tkáně a orgány.

Kameny normalizují ukazatele cholesterolu a adrenalinu, jsou často doporučovány pro nepřetržité opotřebení lidí, kteří jsou náchylní k zvýšené nervové excitabilitě. Bylo prokázáno, že chrysoberylové odrůdy jsou vynikající při zvládání mnoha typů depresí.

Chryzoberyl. Magické kouzlo minerálu

Pokud chcete přitáhnout pozornost člověka, se kterým se nacházíte se svým srdcem a duší, je čas koupit jeden z typů chrysoberylů. Tak řekněte odborníky.

Šperky z těchto minerálů jsou vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Předpokládá se, že vyvíjejí svůj magický účinek pouze v denním světle, takže se nedoporučuje nosit je v noci.

Alexandrijský prsten

Vynikající Alexandrijské šperky

Náušnice a prsten z kočičích očí

Výběr kámenu. Horoskop a rysy každého člověka

Specialisté v aplikované magii také tvrdí, že “kočičí oko” určitého vzoru ovlivňuje lidi jinak.

Zde bychom měli vzít v úvahu specifické rysy konkrétního kamene a řadu fyziologických, psychologických a dědičných faktorů pro každou osobu. Pokud k tomu přidáme místo a čas narození, pak se před námi odhalí celá tajemná věda.

Proto, než si vyberáte svůj kámen, měli byste vždy konzultovat odborníky, kteří jsou dobře zběhlí v energetických vazbách mezi minerály a lidmi. Chyba může být drahá, protože bez zohlednění všech složek můžete snadno získat nežádoucí opak.

Chryzoberyl. Poznámka pro podnikatele

Podnikatelé, kteří rádi využívají magické umění k propagaci svého podnikání, často nosí chrysoberyl ve formě zlatě vyztuženého kruhu. Říká se, že tato kombinace zvyšuje bohatství.

Kámen, obložený přírodním zlatem, zvláště pomáhá při důležitých obchodních smlouvách a doporučuje se pro vytváření peněžních transakcí.

Mužský prsten s alexandritem

Chrysoberyl – silný amulet

Připomínáme, že chrysoberyl je sám o sobě silným přírodním talismanem. Takový amulet neumožňuje osobě, aby se dopustila vyrážky a rozhodla se, že může později ublížit.

Posilování duševní činnosti

Minerál přispívá k duševní činnosti. Díky své tajemné moci je člověk schopen kreativně přistupovat k řešení jakýchkoli výrobních problémů. Tento kámen je klíčem, který otevírá hruď s nádhernými myšlenkami, které budou snadno implementovány, doslova jako by kouzlem. Jak můžete vidět, nádherné vlastnosti chrysoberylu budou užitečné nejen pro podnikatele, ale i pro vědce, novináře, umělce a spisovatele.

Doplňování energie

Pokud potřebujete využít svou vnitřní rezervu, abyste se vyjádřili mimořádně a kreativně, ale nemáte dostatek duševní energie, kámen “Kočičí oko” vám pomůže doplnit potřebné rezervy.

S takovým nádherným kamenem se kariérní růst bude zdát zábavou pro běžné děti. Samozřejmě, pokud to správně nevyberou.

Chrysoberyl a znamení zvěrokruhu

Než si koupíte nějaký přírodní kámen nebo šperky vyrobené z něj, musíte zvážit jeho vliv na znamení zvěrokruhu. Pamatujte, že chrysoberyl nevyhovuje každé osobě!

Z pohledu astrologie nesporný úspěch a prosperita tohoto kamene přináší:

 • Rakoviny.
 • Dvojčata.
 • Váhy.
 • Kozoroh.

Dobrou volbou je kámen pro Taurus, Beran, Ryby.

Lidé narozené pod znamením Aries a Strelec “Kočičí oko” vám pomohou najít dobré přátele a spolehlivé sexuální partnery. Pro jiné znaky kámen slouží jako dočasný prostředek pro řadu nemocí.

Poznámka: Doporučujeme, aby se chrysoberyl nenamáhal všem Vodnářům, mužům i ženám. Tento minerál porušuje jejich rozsah vibrací.

Chrysoberyl – amulet pro děti

Ale astrologové doporučují chrysoberyl amulety pro děti, bez ohledu na jejich znamení, věk nebo pohlaví.

Předpokládá se, že “Kočičí oko” zlepšuje zdravotní výsledky v dětství a slouží jako pojistný ventil proti nehodám. Díky nádherným vlastnostem kamene, jak říkají odborníci z přírodních minerálů, vaše dítě bude více disciplinované, nespadá pod někoho jiný nepříznivý vliv a bez problémů se vzdal špatných návyků.

Chrysoberyl – lékař pro seniory

Tento minerál má také schopnost léčit a chránit lidi ve stáří a současně jim pomáhá bojovat například s revmatismem a nemocemi kloubů.

Závěry. Přírodní chrysoberyl – nádherné a zároveň dostupné kameny. Jsou dobré pro zdraví, stabilizují psychiku a zlepšují náladu.

Minerály, které jsou podle svého přirozeného původu, mohou nosit dospělí a děti.

Chrysoberyl má mnoho magických vlastností a je vhodný pro téměř všechny znamení zvěrokruhu. A správně vybrané chrysoberylové látky mohou být jedinečným doplňkem pro vaši dovolenou nebo každodenní výbavu.


Tags: , , , ,

Leave a Reply