Co lékaři potřebují předat během těhotenství

10/09/2018 | By admin | Filed in: Zdraví.

Obsah

>

Chcete-li věřit zdraví vašeho nenarozeného dítěte, nejen mámu, ale také tatínka musí podstoupit některé vyšetření a odborné konzultace. A začněte to přednostně několik měsíců před údajným pojetím. Především budoucí rodiče by měli navštívit praktického lékaře a zubaře, tatínka – také urologa, aby vyloučili přítomnost onemocnění a skrytých infekcí a očekávanou matku – otolaryngologa, okulistu a gynekologa. Průzkum pomůže identifikovat problémy, které by měly být vyřešeny předem. Budete předepsány potřebné testy a konzultace odborníků, oznámíte předpověď očekávaného těhotenství. To je důležité, protože přítomnost například skrytých urogenitálních infekcí, sexuálně přenosných infekcí může ohrozit nenarozené dítě se závažnými vývojovými poruchami. Mimochodem, bylo prokázáno, že infekce dásní u mužů snižují schopnost spermií hnojit.

Terapeutické vyšetření

Je důležité provést vyšetření, které před těhotenstvím předepisuje, protože exacerbace dříve latentní infekce nebo chronické nemoci během těhotenství může způsobit velkou škodu matce i dítěti. Kromě toho mohou být při léčbě potíže, protože v těhotenství je kontraindikováno mnoho léků. Pokud je to možné, zjištěná nemoc by měla být před těhotenstvím vyléčena.

Vyšetření gynekologa

Pro příští rok je to nejdůležitější lékař budoucí matky. Doporučuje se navštívit gynekologa, který bude i nadále sledovat těhotenství. Během návštěvy lékař prohlédne váš lékařský záznam nebo závěr, který terapeut připravil, požádal o předchozí těhotenství, potraty, metody antikoncepce, minulé a současné nemoci; provádět primární kontrolu, abyste zjistili stav reprodukčního systému; vaginální výtěr pro analýzu; poskytne pokyny k nezbytným vyšetřením a krevní analýze; doporučuje vitaminy a dietu; v případě potřeby doporučit návštěvu genetiky a endokrinologa.

Je to důležité!

Pokud trpíte cukrovkou, astmatem, epilepsií nebo jiným závažným onemocněním, poraďte se se svým lékařem před rozhodnutím o těhotenství. Může vám doporučit, abyste přešli na jinou léčbu, neboť některé léky jsou škodlivé pro nenarozené dítě nebo mohou narušit koncepci.

Informujte svého gynekologa o vašich současných nebo minulých zdravotních problémech, abyste mohli posoudit, zda mohou ovlivnit vaši plodnost (schopnost porodit děti – přiblížení autora), váš stav během těhotenství, vývoj plodu. Informujte svého lékaře o všech lécích, vitamínech a doplňcích výživy, které užíváte. Lékař rozhodne, jaké dávky musí opustit a co je třeba vyloučit, aby se zabránilo vrozeným onemocněním plodu.

Zubní vyšetření

Nejlepší je zacházet se zuby a dásněmi hned po plánovaném narození vašeho dítěte tak, aby se během těhotenství tento problém již neobtěžoval. Zubní lékaři se doporučují kontrolovat stav zubů každých šest měsíců, takže po dobu 9 měsíců by se měla schůzka s lékařem konat alespoň jednou. Jinak riskujete, že počkáte na zubní kaz nebo zánět dásní a pak infekce z nemocného zubu může jít na cestu kolem těla a dostat se k dítěti. Během těhotenství dochází k hormonálním změnám, což vede ke změnám krevního oběhu v kůži a sliznicích, zejména ke zhoršení krevního oběhu v sliznicích dásní. Výsledkem může být krvácení, paradentóza se vyskytne nebo se zhorší.

Kromě toho se během těhotenství výrazně snižují ochranné vlastnosti slin. V tomto ohledu je v ústní dutině intenzivní reprodukce mikrobů, které způsobují kaz. Všechny tyto faktory vedou k extrémně vysokému riziku výskytu parodontitidy a kazu. A pokud už máte “otvory”, zubní kaz se bude rychle ubírat. Navíc podle nedávných studií může být přítomnost parodontiti spojena s výskytem takového nebezpečného stavu těhotenství jako preeklampsie (pozdní toxikóza těhotných žen, charakterizovaná bolesti hlavy, zhoršení zraku (blikání, mlhnutí), nevolnost, bolest břicha a průjem. .)

Zánětlivé onemocnění jsou nebezpečné nejen pro zuby, ale také pro tělo matky jako celek a nenarozené dítě. U těhotných žen se skrytými ložisky infekce je infekce plodu pozorována ve 30% případů. U dětí je snížení imunitního stavu, porušení gastrointestinálního traktu a dalších onemocnění mnohem častější. To se vysvětluje skutečností, že v zubech pacienta jsou zadrženy částice potravin, které aktivují procesy hniloby a reprodukce patogenních mikrobů. A produkty chronického bakteriálního zánětu (toxiny) mohou proniknout do krve a lymfatických cév. To vše může způsobit vážné nemoci po porodu. Takové ženy jsou často diagnostikovány stafylokoky a dalšími infekcemi v mateřském mléce a jejich drobky způsobují dysbakteriózu kvůli tomu. Lékař vyšetří stav ústní dutiny, provede vyšetření a v případě potřeby vypracuje plán léčby. Pokud máte problémy, jako je citlivost skloviny, krvácející dásně, zeptejte se svého zubaře, že doporučuje zubní pastu a lékařskou ústní vodu.

Otolaryngologická vyšetření

Doporučuje se návštěva tohoto specialisty, aby se objevily skryté současné onemocnění ORL, protože se mohou během těhotenství zhoršit a stát se infekcí. Během příjmu lékař prohlédne váš lékařský záznam nebo hlášení, které terapeut připravil; klást otázky o tom, jak často trpíte onemocněními dýchacích cest, jak se vyskytují, co ENT orgány způsobují úzkost, jak se obvykle zabývají prvními příznaky onemocnění dýchacích cest (kašel, rýma); Lékař bude v případě potřeby krvácet a předepíše směr krve.

Oční vyšetření

Je třeba navštívit okulistu, aby se ujistil, že nadcházející těhotenství a porod nebude mít negativní vliv na vizi budoucí matky. A pokud máte již ve vaší vizi abnormality, musíte se poradit se specialistou. Během návštěvy provede lékař rutinní hodnocení zrakové ostrosti; bude zkoumat stav fundusu. Tento postup trvá přibližně 20 minut. Lékař nejprve ukáže přípravek pro zvětšení žáka v obou očích. Pak musíte čekat asi 15 minut, než se žáci rozšíří. Poté s pomocí speciálního přístroje oculista zkoumá fundus přes rozšířené žáky. V tomto postupu není nic nepříjemného, ​​ale po něm žáci zůstávají po určitou dobu prodlouženi, proto se v tomto období nedoporučuje číst a řídit. Vize se vrátí k normálu, obvykle za 2 hodiny. Lékař navíc změří nitrooční tlak; poskytne doporučení týkající se výživy a vitaminů.

Genetické poradenství

Genetické poradenství je zapotřebí, pokud:

1. Příbuzní měli nebo mají dědičné onemocnění nebo nemoci způsobené mimo jiné dědičností, například cystickou fibrózou, Downovým syndromem, svalovou dystrofií, hemofilií, fibrocytózou, vrozenými srdečními chorobami, rozštěpením horního rtu nebo ” rozštěp patra “), růst trpaslíka, spinální kýla apod.

2. Jeden z rodičů budoucnosti trpí výše uvedeným onemocněním.

3. Budoucí rodiče jsou příbuzní krví.

4. Odůvodňuje strach, že nenarozené dítě může být poškozeno v důsledku užívání jakýchkoli léků (sedativ, spacích pilulek, antibiotik atd.), Infekčních onemocnění nebo rentgenových expozic.

5. Pokud je nadějná matka starší 35 let a budoucí otec má více než 40 let.

6. Pokud budoucí rodiče žijí dlouhodobě v prostředí nepříznivém pro životní prostředí nebo pracují v odvětvích s nebezpečím výbuchu.

7. Pokud v minulosti pár nebo žena v předchozím manželství již měla děti s vývojovými vadami nebo genetickými patologiemi a měla také problémy s koncepcí (prodlouženou neplodností), těhotenstvím nebo porodem (jestliže lékařský záznam ženy má známku o potratů, nebo “obvyklý potrat”).

8. Rodiče chtějí dítě určitého pohlaví.

Genetik pomůže posoudit riziko, že dítě bude mít dědičné nemoci nebo vrozené deformity. Lékař potřebuje údaje o rodině budoucích rodičů ao přesnosti diagnóz. Proto je třeba se připravit na návštěvu genetiky. Je důležité shromažďovat informace o vašich příbuzných ao jejich závažných onemocněních nebo projevech. Lékař provádí přehled obou budoucích rodičů. Poznamenávají v rodokmenu o přítomnosti nebo absenci situací, které mohou mít dědičný původ. Také genetik může přiřadit manželům další vyšetření, pokud jsou přítomny genetické rizikové faktory.

Je to důležité!

Analýza genů ukazuje pravděpodobnost, že má nemocné dítě, ale neposkytuje přesnou odpověď, zda bude nemocná.

 
Tito lékaři vám řeknou, abyste prošel před registrací. Poté, co jste se zaregistrovali v předklinické ambulanci, musíte projít kardiologem, endokrinologem, udělat ultrazvuk a předat hodně testů.
 
 

Tags: , , , ,

Leave a Reply