Cukrová výživa kefír

04/30/2018 | By admin | Filed in: Diety.

Ogurechno kefirnaja dietaCucumber kefír dieta má zaslouženou popularitu. Nabízíme vám některé možnosti pro tuto metodu snižování tělesné hmotnosti – vyberte si některou z nich, ale nezapomeňte na možné kontraindikace (dozvíte se o nich v závěrečné části článku).

Stručně o výhodách základních dietních produktů

Kombinace kefír a okurek dává našemu tělu kompletní soubor užitečných prvků – takové menu obsahuje bílkoviny, tuky, složité sacharidy a vlákniny.

Kefír zlepšuje funkci trávicího systému a má vliv na motilitu střev (jednodenní kefír je slabý a třídenní je silný). Tento produkt působí jako antiseptikum, ničí patogenní bakterie a kolonizuje střeva s prospěšnou mikroflórou.

Kefírové kyselé prostředí zlepšuje vstřebávání vitaminu D, železa a dalších prvků pocházejících z potravin. Kromě toxinů a fekálních mas, kefír také odstraňuje extracelulární tekutinu. Nízkokalorický jednorázový kefír (používaný ve stravě s okurkou a kefír) nebrání tomu, aby tento produkt účinně eliminoval pocit hladu.

Čerstvá okurka je uznávaným diuretikem, laxativním a žlučovým exkrečním činidlem. Tento výrobek je bohatý na křemík, vápník, draslík, fluor a další cenné minerály. Tato rostlinná kultura obsahuje ve svém složení a poměrně rozsáhlou skupinu vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, B9, C, PP, H, E).

Jednou z jedinečných vlastností okurek je jeho vynikající kompatibilita s jinými produkty – taková “symbióza” pouze zvyšuje přínos této zeleniny (která se úspěšně používá ve stravě s okurkou a kefír). Jak již bylo řečeno, existuje řada metod založených na kombinaci okurky a kefír.

Cukrová výživa kefír

Možnost číslo 1 (dieta založená na koktejlovém okurek-kefír)

Tato verze diety má nejjednodušší nabídku. Během dne je nutné jíst (přesněji pít) zdravé vitaminové koktejly, které zahrnují následující produkty:
• Kefír 1% tuku – 1,5 l
• Strouhaná čerstvá okurka – 1-2 ks.
• jemně nasekané zeleniny (v případě potřeby)

Kromě koktejlu nelze jíst nic. Doba trvání takové stravy by neměla překročit 5 dní (odborníci na výživu doporučují omezit několik dní – během této doby se tělo vyloží, ale nedojde k drastickému nutričnímu nedostatku).

Úbytek hmotnosti se pohybuje v rozmezí 0,5-2 kg za den (tento ukazatel závisí na počáteční hmotnosti, stejně jako na období úbytku hmotnosti – v prvních dnech strávených dieta dochází rychleji než v konečné fázi).

Možnost č. 2 (dieta pro okurky a kefír po dobu 7 dnů)

Tato verze stravy se poněkud liší od předchozí verze. Můžete jíst čerstvé okurky (1-1,5 kg), stejně jako vařené, vařené nebo pečené ryby v troubě (100 g denně). Tekutá strava obsahuje nízkotučný kefír – 1-2 litry a ne-uhličitá voda. Můžete učinit saláty z okurky přidáním olivového oleje a citronové šťávy. Jíst je částečně – 4-6krát denně. Průměrná ztráta hmotnosti po celou dobu stravování činí 2 až 4 kg.

Možnost číslo 3 (večeře s okurkou a kefír)

Dlouho se ukázalo, že minimální kalorie večeře má příznivý účinek na postavu. Princip této varianty stravy je založen na tom. Doba trvání takového stravovacího plánu není regulována – v této věci stojí za to zaměřit se na vlastní pohodu.

Každý den, před 18 hodinou, musíte mít čas jíst večeři, která zahrnuje nízkokalorickou uhorkovou-kefírovou misku (stravu se obecně nemění, ale po té době nemůžete nic jíst). Níže (pro vaše pohodlí) je několik receptů na vaření nízkokalorických jídel.

Cucumber kefír hubnutí polévka

Složení:
• Listový salát
• Čerstvá okurka – 1 ks.
• Kefír s nízkým obsahem tuku – 200 ml
• Mleté červené papriky
• Zelení (kopr, petržel, zelená cibule, celer, roztrhněte – zvolte)

Smažte listový salát rukama, nakrájejte okurku na proužky, posypeme mletým pepřem, přidáme jemně nasekané zeleniny, mícháme a nalijeme kefír.

Okurková omáčka kefír

• Čerstvá okurka – 1/2 ks.
• Kefír – 150 ml
• Kmín – 1 lžička.
• Mátové listy – 30 g
• Kurkuma – 1/2 lžičky.

Umyjte listy máty a okurky. Poloviční okurku spolu s kůrou třít na jemné struhadlo. Odříznutá mincovna. Smíchejte všechny přísady, nalijte kefír a dobře protřepte.

Kontraindikace

Strava s kefírem a okurkami je kontraindikována pro jakékoli problémy s gastrointestinálním traktem. Neměli byste se k němu uchýlit a za chronických nemocí. Před zahájením diety byste se měli poradit s lékařem.

Odborné recenze

Cucumber-kefír dieta pro hubnutí je docela těžký způsob, jak zhubnout. Žádná z diet, s výjimkou poslední možnosti, by neměla trvat dlouho – může to mít za následek nepříjemné důsledky.


Tags: , ,

Leave a Reply