Cvičení po porodu

10/05/2018 | By admin | Filed in: Zdraví.

>

Narození dítěte je nejšťastnějším obdobím života každé ženy. Nyní dítě potřebuje nejvíc odpočinutou, energickou matku. Pravidelná gymnastika pomůže zmírnit napětí, únava, zmírnit agresivitu, dát energii a zvednout váš duch.

Můžete si obnovit fyzickou zdatnost po porodu pomocí správného fyzického cvičení. Nicméně na jedné straně to vyžaduje opatrnost, aby nedošlo k poškození těla nadměrným přetížením, a na druhé straně k posloupnosti a pravidelnosti cvičení k dosažení požadovaného výsledku.

Hlavním cílem cvičení po narození dítěte je obnovení “pregenerativního” stavu vašeho těla.

Nejtěžší věcí v každém podnikání je začít. Gymnastika není výjimkou. Možná se budete muset nejprve vzpamatovat. Ale jakmile se ujistíte, že cvičení pomáhají obnovit vaši fyzickou zdatnost po narození a zlepšit vaši pohodu, pak se všemi zaměstnáními charakteristickými pro mladé maminky se pokusíte najít několik volných minut na fyzické cvičení.

Cvičení uvedená v období zotavení po porodu jsou rozdělena do dvou skupin. V první skupině popisujeme cvičení, která jsou vhodná pouze pro ženy při porodu. Ve druhé skupině jsou uvedeny cviky, které jsou vhodné nejen pro nové matky, ale i pro všechny ostatní ženy.

 

Pokud kvůli mnoha domácnostem a obavám o dítě nemůžete udělat čas dělat gymnasti doma, zkuste cvičit s dítětem.

Přidejte čas na to a zvykněte si sebe a svou rodinu na to, že alespoň třikrát týdně věnujete jednu nebo dvě hodiny sobě. Dítě bude navíc s tebou v tuto chvíli.

 

Cvičení v poporodním období může začít do 24 hodin po narození dítěte. Ale nejdříve se poraďte se svým lékařem. Musí vás prověřit a dovolit vám, abyste vykonali cvičení. Začněte s nejjednoduššími cvičeními, postupně je komplikujte a postupujte do složitějších.

Jaké je využití časné tělesné výchovy?

● Cvičení pomáhá posílit protáhlé svaly přední břišní stěny.

● Zvětšené svaly perinea a pánevního dna, které podporují pánevní orgány, jsou posíleny.

● Cvičení pomáhá vyvolat zvrácení (návrat k normální velikosti) dělohy tak, aby se výpotek po porodu zastavila mnohem rychleji, a také snižuje riziko komplikací souvisejících s jejich zpožděním v děloze a sníženým tónem.

● Zlepšuje funkci střev a močového měchýře, jejichž funkce jsou po porodu často porušovány.

● V krátkém čase můžete eliminovat prolaps konečníku, pokud k tomu dojde po porodu.

● Výrazně zlepšuje chuť k jídlu a spánek.

Třídy se s výhodou konají každý den po 1 až 1,5 hodiny po snídani, v dobře větrané místnosti. V létě se cvičení nejlépe provádí s otevřenými okny.

Provedení všech cvičení je nepovinné. Při výběru cvičení je třeba vzít v úvahu, že při jejich provádění se jedná o různé skupiny svalů. Hlavní součástí tohoto komplexu jsou cvičení pro posílení břišních svalů a pánevního dna.

Cvičíte pomalu. Pokud během cvičení cítíte silnou únavu, bolest nebo závratě, měli byste přestat cvičit a konzultovat s lékařem.

Ženy, které mají stehy v perineu po roztrhání nebo epiziotomii, by neměly provádět cvičení zředění stehen.

Před vypuštěním z mateřské nemocnice budete mít více možností k cvičení, protože dítě bude spát většinu času a nebudete muset dělat domácí práce.

Proto, pokud dům blízko nabídne jejich pomoc, neodmítněte to. Takže budete mít další minutu, kterou si můžete dát oblíbeným. A nezapomeňte na ostatní.

Pokuste se spát s dítětem, a to i na úkor vařené večeře, neboť nejdřív bezesné noci jsou nevyhnutelné.

 
Materiál z knihy “Fitness pro mámu. Vrátit číslo po porodu “Svetlana Pavlyuchková-Rybaková

Tags: ,

Leave a Reply