Detox čaj – nejjednodušší recepty doma

10/05/2018 | By admin | Filed in: Jak zhubnout.

>

Díky nezdravé stravě a špatným zvyklostem se v těle může hromadit mnoho škodlivých toxinů.

Tyto škodlivé látky vedou ke zhoršení zdraví, snížení výkonu, mohou být příčinou chronických onemocnění. Nedostatek vitamínů a struskování těla může také ovlivnit stav vlasů, nehty a kůži.

Nejlepší způsob, jak odstranit nahromaděné toxiny z těla, je detoxikační čaje.

Pomáhají nejen eliminovat toxiny, ale také obnovují metabolismus. Chcete-li odstranit toxiny z těla doma, připravte si odvarky a čaje z těchto bylin:

Heřmánek

Již dlouho je známo, že heřmánek má protizánětlivé, antiseptické, mírně laxativní účinky.

Pro ty, kteří často trpí chřipkou, stejně jako pro ženy, které mají bolestivé období, doporučuje se použít nejméně jeden šálek denně heřmánek. Heřmánek je také často používán pro externí použití – oplachování vlasů, mytí a sprchování.

Chcete-li ocenit všechny výhody této rostliny – použijte heřmánkový čaj a také heřmánkový topicky na ošetření vlasů a problémové pokožky.

 

Zelený čaj

Není tajemstvím, že zelený čaj má mnoho užitečných vlastností. Tento nápoj s lahodnou chutí je používán po mnoho let k udržování krásy a zdraví.
 
Zelený čaj má antioxidační vlastnosti, odstraňuje volné radikály z těla. Pokud pijete tento zelený čaj bez cukru a dalších přísad – pomůže vám to vyčistit játra.
 
Vše, co potřebujete, je připravit 4 šálky zeleného čaje a nalít je do láhve. Pijte trochu čaje každých 30 minut, abyste odstranili toxiny z těla. Brzy se budete cítit lépe.
 
 

Zázvorový čaj

V posledních letech se zázvorový čaj stal jedním z nejoblíbenějších bylinných čajů. Nepochybně její nejdůležitější výhody spočívají v antioxidačním účinku a akceleraci metabolismu.
 
To pomáhá efektivně vyčistit naše tělo různých “odpadků”. Kromě toho zázvor má uklidňující účinek a bude užitečný pro ty, kteří se potýkají s křečemi.
 
Nejlepší je použít suchý zázvor, který by měl být nalit teplou vodou. Nechte ho po dobu 15 minut, aby se mohla podávat. Vypijte nejméně 2 šálky tohoto kouzelného čaje denně.
 

Echinacea

Toxiny a škodlivé látky mohou ovlivnit náš lymfatický systém. Ovlivňuje fungování žláz, které jsou zodpovědné za důležité funkce v našem těle. Echinacea čaj je vynikající čisticí prostředek pro toxiny.
 
Bude také užitečné pro ty, kteří často trpí infekcí, nachlazeními, viry. Zahrňte nejméně dvě šálky Echinacea čaje ve své stravě a vychutnejte si rychlé výsledky detoxikace.
 

Mátový čaj

Jednou z hlavních výhod mátového čaje je jeho složité složení. Peppermint obsahuje mnoho antioxidantů a protizánětlivých prvků, které hrají důležitou roli při přípravě detoxikačních čajů.
 
Pokud pijete 2 šálky denního čaje – vyřešíte všechny základní problémy s trávením. Pokud chcete urychlit proces detoxikace, můžete zvýšit denní množství čaje denně.
 
Použijte tento přírodní prostředek k léčbě trávení, abdominální distenze a odstranění volných radikálů z těla. Příprava mátového čaje je velmi jednoduchá – několik listů máty pepřemlýna nalijeme sklenici vařící vody a necháme vařit 10-15 minut.
 

Tags: , , ,

Leave a Reply