Obsah

>

Hlavní myšlenkou stravy Montignac není snížit množství konzumovaných potravin, ale snížit spotřebu sacharidů a tuků. Je velmi jednoduché držet se tohoto programu, pokud důkladně prostudujete tabulky kompatibility výrobků, jejich glykemický index a také pochopíte, které z nich, v jakých množstvích a poměrech by měly být spotřebovány. Účinnost a jednoduchost této stravy již byly oceněny miliony lidí po celém světě!

Výživa podle Michel Montignac je založena na dvou fázích: snížení hmotnosti a udržení na dosažené úrovni. Jedná se o standardní přístup, jehož cílem je vyhnout se “kyvadlovému efektu” a nezískávat ještě větší váhu.

Pokud budete chtít zhubnout s diety Montignac, měli byste zapomenout na produkty, jako jsou brambory, chléb, mouka, těstoviny, rýže, tvaroh, jogurt, máslo, margarín, banány, meloun, cukr, zmrzlina. Maso a vejce, ryby a mořské plody, houby a fazole a vše, co není v předchozím seznamu, jsou vítané. Abyste mohli plně dodržovat všechna pravidla stravy Montignac, doporučuje se dodržovat pravidlo “jíst snídani sami …”: ranní jídlo by mělo být velmi bohaté, oběd je také poměrně hustý, večeře je světlá a dlouho před spaním. Potřebovaly tři jídlo. V tomto případě potraviny nemohou pít a můžete pijete nejdříve 30-60 minut po jídle.

Michel Montignac ve své stravě zcela eliminuje alkohol z stravy !!!

Spotřeba tuku by měla být minimalizována a nabídka by měla být zvolena podle principu oddělené výživy: nemíchejte tuky, bílkoviny (vejce, maso) a sacharidy.

Druhá fáze stravy Montignac dovoluje určitou laskavost: můžete občas smíchat tuky a sacharidy, ale Montignac doporučuje provést takové jídlo se salátem, který obsahuje velké množství vlákniny. Chléb a mouka výrobky, cukr jsou stále vyloučeny z stravy, je lepší vyměnit máslo se zeleninou. A žádný alkohol na prázdný žaludek.

Dieta Michel Montignac:

První snídaně: Ujistěte se, že jsou husté, obsahují bílkoviny a sacharidy s určitým množstvím vlákniny (vlákniny).

Jak lze nabídnout možnosti:

Celozrnný chléb s nízkotučným tvarohem nebo jogurtem. Cukr a máslo s margarínem jsou přísně zakázány.
Ovesné vločky (můžete vzít müsli bez cukru a medu, rýže a kukuřice), nalít s vodou nebo nízkotučné mléčné výrobky. Můžete přidat jam nebo jam (bez cukru).
Druhá snídaně: nesmí obsahovat uhlohydráty. Můžete jíst sýr, tvaroh, šunku. Nejvhodnější možností je pár vařených jemně vařených vajec nebo míchaných vajec.

Oběd by také neměl obsahovat “špatné” (z definice Montignac) uhlohydráty. Jsou přijímány potraviny, které obsahují pouze bílkoviny a tuky (poznamenat, že jídlo by nemělo být mastné).

Jako studený předkrm můžete použít salát ze surové zeleniny (v žádném případě by neměl obsahovat brambory, kukuřici, mrkev nebo řepu), stejně jako ryby a vejce. Hlavním jídlem může být maso, ryba nebo drůbež. Nejlepší je vařit na grilu. V žádném případě se nehýbejte v mouce nebo chlebových drobech a jíst s omáčkou obsahující cukr nebo sacharidy.

Pro dezert – sýr a bez chleba a 100-125 gramů jogurtu nebo tvarohu. Můžete udělat sladké dezerty na náhražky cukru: bílé vejce s mlékem, šlehačkou nebo bílkovinami. Z nápojů během první fáze je lepší použít čistou ne-uhličitou vodu nebo zelený čaj.

Večeře by měla být nejsnadnější ze všech jídel během dne. To může být ze dvou typů:

Večeře bílkovin-lipidů: musí mít vysoký obsah vlákniny. Je lepší začít se zeleninovou polévkou s povolenou zeleninou (uvedené níže). Vyhněte se masům a klobásám. Je lepší je nahradit kuřecím masem, vejci nebo rybami. Ukázkový seznam produktů pro večeři bílkovin-lipid: ryby, drůbež, houby, maso, rajčata, okurky, lilek, sýr.
Večeře s bílkovinami a sacharidy: měla by mít hodně vlákniny. Skládá se převážně z sacharidů. Nesmí obsahovat tuky.
Ukázkový seznam potravin pro večeři s bílkovinami a sacharidy: baklažán, rajčata, zelený salát, květák, fazole, fazole, hrach, čočka, tvaroh s nízkým obsahem tuku (s obsahem tuku 0%).

První fáze trvá tak dlouho, jak potřebujete k dosažení ideální hmotnosti (pro vás), pak začíná druhá fáze. Jedná se o fázi udržování hmotnosti, která by měla trvat tak dlouho, dokud chcete mít vynikající tvar těla a pohodu. V ideálním případě je zbytek vašeho života.

Základní principy druhé fáze:

Cukr, granulovaný cukr, med, džem a sladkosti se nedoporučují. Místo toho použijte sladidla.
Pokud ještě požíváte “špatné” sacharidy, nezneužívejte je.
Jen zřídka můžete dovolit kombinaci “špatných” sacharidů a tuků, ale pak dopřát jídlo s vláknem (například salát).
Buďte opatrní u dezertů obsahujících cukr. Lepší jíst jahody, maliny a borůvky. Můžete jíst čokoládu, sorbet, zmrzlinu a šlehačkou, ale nezneužívejte je. Preferujte ovocné a vaječné pěny nebo neslazený krém. Vyvarujte se pečení mouky, tuku a cukru.
Jezte luštěniny, jíst celé potraviny. Pokračujte v jídle při snídani jídlo z hrubé mouky. Na oběd a večeři lze chléb pouze sýrem. Vyvarujte se omáček (nebo se ujistěte, že v nich není mouka). Vyměňte máslo zeleninovým margarínem, zejména při snídani. Napijte mléko. Preferujte “dobré” tuky, abyste zabránili kardiovaskulárním chorobám
Jezte více ryb. Nepite alkohol na prázdný žaludek. Použijte aperitivy ve výjimečných případech. Před večeří upřednostňujte suché víno nebo šampaňské, ale nejprve jíst čerstvý zeleninový salát, sýr, klobásu nebo krabovou tyčinku.
Pít vodu s jídlem. Můžete víno, ale ne víc než polovinu láhve denně. Nepijte pití vody, pokud pijete víno.
Napijte vodu mezi jídly (přibližně jeden a půl litru denně).
Nepijte šumivé nápoje, koly a nealkoholické nápoje.
Používejte kávu bez kofeinu nebo slabou kávu, čaj.


Dieta "3 hodiny" Dima Bilan o svém zdraví a oholenou hlavu

Leave a Reply