Dietní temperament

10/09/2018 | By admin | Filed in: Diety.

Diet po temperamentuNa základě individuálních vlastností charakteru a temperamentu jsou lidé rozděleni do flegmatických, cholerikálních, melancholických a sanguinálních. Je samozřejmé, že každý z těchto typů má své vlastní rysy, které přímo ovlivňují jejich životy. V tomto ohledu byla vyvinuta temperamentní strava – umožňuje vám vytvořit účinný systém hubnutí založený na určitých psychologických okamžicích.

Sanguine Diet

Sanguine muži jsou velmi živí, agilní lidé, kteří se rychle přizpůsobí okolním událostem a spíše snadno zažívají jakékoli potíže. Vyznačují se také vysokou impulzivností a poměrně slabou schopností zobrazení.

Sanguine fit šetřící diety, navržené více pro udržení fit, ne pro ztrátu hmotnosti. Lidé, kteří patří k tomuto typu, snadno se účastní extra kilo a prakticky nepotřebují další fyzické cvičení, protože tak vedou mobilní životní styl. Nejčastěji to stačí pro sanguine osoby omezit spotřebu cukrářských výrobků a mouky a také nejíst po 18.00. Kromě toho by měli strávit půst dní zahrnující použití jakéhokoli produktu – to mohou být jablka, kefír nebo některá ze zeleniny (1 typ – například okurky). Během vykládky můžete vypít žádný bylinný čaj bez cukru.

Dieta pro flegmatiku

Flegmatičtí lidé se vyznačují pomalostí a klidem. Tito lidé mají stálé touhy a stabilní náladu. Flegmaticky málokdy vyjadřují své pocity a nemají vysokou ostrost.

Lidé tohoto typu zřídka plně dodržují jakoukoli dietu, takže je lepší myslet pouze na snížení obsahu kalorií v potravinách (neměla by trpět ani chuť jídla ani objem porcí). V tomto případě lze ideální řešení považovat za volumetrický – o tomto postupu jste si mohli přečíst v našem článku “Voluminometric – jíst stejné množství a zhubnout”. Dietitiani doporučují flegmatickým lidem, aby úplně opustili rychlé občerstvení a věnovali více pozornosti ovocným salátům a zeleninovým polévkám.

Dieta pro cholerické lidi

Choleric rozlišuje impulzivnost. Plně se věnují své oblíbené práci, ale zároveň podléhají náhlým změnám nálady a násilným emočním výbuchům.

Choleričtí lidé jsou často zabaveni něčím chutným nudou, špatnou náladou a jakýmikoli překážkami, což vede k vzhledu extra kilo. Tito lidé jsou nejvhodnějšími dietami patřícími do kategorie bílkovin a zeleniny. Choleric by měl opustit tučné maso, pečivo, ořechy a máslo. Lidé, kteří patří do tohoto typu, by neměli zapomínat na sportovní cvičení s gymnastickými cviky s přeskakováním, plavání a běh lze považovat za ideální možnosti pro pohybovou aktivitu pro cholery.

Dieta pro melancholii

Melancholičtí lidé jsou zranitelní lidé a hluboce zažívají i ty nejzávažnější poruchy. Venku reagují velmi málo na okolní skutečnost.

U melancholických lidí je nejlepší způsob, jak snížit váhu, cvičení a zvláště jogging (podle psychologů pomáhá zbavit se depresí, které jsou často v tomto typu přítomny). Dietitians zvažují zeleninu nejvhodnější volbou pro stravu pro melancholické lidi. Zdůrazňují však, že tento typ by neměl zcela opustit sladkosti – může způsobit určité nepohodlí ve svém duševním stavu. To je důvod, proč melancholičtí lidé mohou denně vypít nápoj složený z vody, medu a citronové šťávy.

Možná je to dieta pro temperament vám umožní bez námahy zbavit se dalších kilogramů. No, upřímně vám to přejeme!


Tags: ,

Leave a Reply