Frakční dieta

10/05/2018 | By admin | Filed in: Diety.

Drobnaja dietaFrakční strava je bezpodmínečně schválena odborníky na výživu. O pravidlech stravy vás vyzýváme, abyste se učil.

Klíčová doporučení

Frakční výživa rozděluje denní dávku jídla na 5-6 dílů (snídaně, oběd a večeře jsou doplněny skromnými nízkokalorickými občerstvením).

Musíte jíst přibližně ve stejnou dobu, aby trávicí systém mohl pracovat co nejúčinněji. Navzdory skutečnosti, že části potravin by měly být malé, není těžké odolat takové stravě (je těžké dostat hlad po několika hodinách).

Pokud byla frakční výživa předtím neobvyklá pro vás a jste zvyklí jíst těsně 2-3krát denně, postupujte postupně – postupně snižujte množství jídla a jíst “zbytky” při občerstvení.

Získejte nějaké malé desky – vizuálně budete cítit, že je hodně potravin, ačkoli to vůbec není. Jezte malou lžíci (to vám umožní rychle vyplnit).

Pokud nechcete zhubnout, ale prostě chcete správně jíst a zlepšit práci trávicího systému, nechte své oblíbené “dobroty” ve stravě. Nezapomeňte snížit míru jejich užívání a nezapomeňte, že je možné zahrnout potraviny s vysokým obsahem kalorií do stravy až dopoledne.

Pokud chcete zhubnout, přehodnoťte dietu a najděte náhradu za vysoce kalorické potraviny (namísto majonézy, použijte jogurt, místo klobásy – chudé maso apod.). Není nutné přísně omezit stravu – musí zůstat vyrovnaná. Za měsíc takové šetřící strava ztratíte 3-6 kg nadváhy.

Efektivní verze frakční stravy

Tato strava navrhuje střídat zlomkovou, dobře napsanou dietu a pravidelné menu. Schéma střídání: 5 dnů stravy / 10 dnů normální výživy.

Dny číslo 1 … číslo 5

Vzorová nabídka na 1 den:
• První jídlo: teplý zelený čaj (lze jej nahradit šálkem kávy)
• Druhé jídlo: salát strouhaného čerstvého mrkve (můžete jej naplnit nízkotučným jogurtem nebo citronovou šťávou)
• Třetí jídlo: jablko, hruška, kiwi, broskve (jedno ovoce, z čeho vybírat)
• Čtvrté jídlo: obilný bochník, 10 g másla, 100 g vařené rybí filety nebo maso
• Páté jídlo: vařené vejce nebo 100 g nízkotučného tvarohu
• Šesté jídlo: zeleninový salát se zeleninou a citronovou šťávou
• Sedmé jídlo: 250 ml nízkotučný kefír nebo jogurt na pití

Dny číslo 6 … №15

Během tohoto období stojí za to jíst obvyklým způsobem, ale musíte z diety vyloučit:
• Velmi tučné pokrmy
• Pečení a pečivo
• Alkohol

Schéma střídání se může opakovat několikrát (dokud se nedosáhne požadovaného výsledku). Je snadné udržet dietu: částečná strava vám nezpůsobuje hladovění, a kombinace stravy a kompletní stravy vám nedovolí cítit se zbaveno cokoli.

Výhody frakční stravy

Frakční strava předepsá jíst každé 2-2,5 hodiny – toto se shoduje s režimem operace našeho zažívacího systému (jídlo v této době má čas trávit). Frakční výživa:
– udržuje vysokou úroveň metabolismu;
– zabraňuje vzniku hladových přání;
– udržuje stabilní hladinu cukru v krvi;
– umožňuje produkty plně trávit a neprispievá k usazování tukových zásob.

Recenze

Takové potraviny jsou považovány za nejpravděpodobnější schéma používání potravin. Jak ukazuje praxe, přeměna i na nejkvalitnější dílčí dietu, která neznamená vážná omezení, poskytuje dobrou ztrátu na váze.


Tags: ,

Leave a Reply