Hrozny příznivé vlastnosti hroznů

10/12/2018 | By admin | Filed in: Zdraví.

>

Milovaná tolika hrozny je známá nejen svou vynikající chutí, ale také vynikajícími léčebnými vlastnostmi. Listy a bobule hroznů jsou doslova plněné vitamíny a různými užitečnými látkami. Vliv hroznů na hojivé procesy v nemocném organismu je tak rozmanitý, že léčba vína se vyvinula jako samostatný terapeutický směr – ampeloterapie. Je obtížné najít nemoci, které hrozno nevyléčí, protože chemickým složením se blíží ženskému mléku. Hrozny pomáhají normalizovat krevní tlak, snižují otoky, snižují dušnost, čistí nervový systém a zlepšují spánek. Onemocnění srdce, jater, ledvin, průdušek, žaludek – první zdravotní asistent všude, kde hrozny. Odstraní kyselinu močovou z těla, jejíž nadměrná akumulace vede k dnu.

Kvůli extrémně velkému množství stopových prvků působí hrozny na krevní systém. Glukóza, která je obsažena v plodu hroznů ve velkém množství, v těle není podrobena dalším změnám, ale vstřebává střeva v nezměněné podobě a přispívá k normalizaci metabolických procesů.

Hrozny jsou výborným diuretickým, diaforetickým a rozpouštěcím činidlem. Hrozny mají baktericidní vlastnosti, protože obsahují těkavé látky, které zabíjejí E. coli a dokonce i cholera vibrio. Při vinařství doporučujeme jíst až 1,5-2 kg bobulí denně, aniž bychom je míchali s jinými potravinami, jelikož v kombinaci s fermentací může dojít ve střevech. Pacienti s diabetem mellitus, žaludečním vředem a duodenálním vředem, chronickou kolitidou, těžkým hroznovým obezitou ve velkém množství jsou kontraindikovány. Poté, co jste jedli hrozny, musíte vypláchnout ústa, protože hrozny obsahují cukry a kyseliny, které přispívají k zničení zubů.

Hroznová šťáva je jednou z nejkrásnějších a zdravějších. Dokonale pomáhá s anémií a všeobecným vyčerpáním. Musí se užívat s aterosklerózou a vysokým cholesterolem, protože odstraňuje škodlivý cholesterol z těla a zabraňuje zablokování krevních cév. Zvláště užitečné hroznové šťávy jádra. Díky němu buňky produkují třikrát více oxidu dusnatého, což zase rozšiřuje krevní cévy a zabraňuje tvorbě krevních sraženin.

Červená hroznová šťáva (a červené víno) obsahuje biologickou látku, která neumožňuje tvorbu krevních destiček. Chuť a výživná hodnota hroznů se při sušení zachová. Draslík je obzvláště bohatý na rozinky, všichni kardiologové doporučují konzumovat 50-100 g rozinky denně. Trápení z kardiovaskulárních onemocnění je užitečné k tomu, aby se med, naplněný rozinkami. Rozinky s medem jsou velmi účinné při ateroskleróze, hypertenzi, poruchách nervového systému. Pro prevenci cévní mozkové příhody a obzvláště pro obnovu těla po mrtvici, je to prostě nutné ho vzít. Dokonce i v dávných dobách se věřilo, že med infuzovaný na tmavých rozinkách potlačuje hněv a na bílém čistí střeva.

 

Broth rozinky (bez cukru) – nejlepší nástroj při vysokých teplotách u dětí, protože doplňuje zásoby vlhkosti a stopových prvků, které se během pocení odpařují, udržuje minerální bilanci v těle.


Tags: , , ,

Leave a Reply