Jade kámen magické vlastnosti. lékařské použití

10/08/2018 | By admin | Filed in: Magic.

>

Jedná se o jedinečný kámen, mocný léčitel a ochránce před všemi zlami. Je to kámen silného ducha, čestný a otevřený, který se nebojí pracovat na sobě, usiluje o to, aby se zbavil vnitřní špíny a povstal do vyššího stupně rozvoje. Je to kámen obnovy, takže lidé, kteří se nepokouší o změnu, prostě nebudou moci nosit. Pokud je člověk otevřen světu, pomůže jádro, což vyvolá správná rozhodnutí.

Jade je obecně kámen singlů.. Navzdory skutečnosti, že například v Číně byl zvuk jaderných koulí, které se vzájemně bívali, srovnáván s hlasem vašeho milovaného a krásné ženy byly porovnány s jádrem samotným, tento kámen by vás bránil lásky více než pomoci. (V Číně je nefritový motýl symbolem věčné lásky.) Faktem je, že nefrit má obrovskou sílu a je schopen podrobit člověku. Vynucení svého majitele k tomu, aby se sám vylepšil, jade postupně odřízne všechny “extra”. Takže tato láska se může stát nadbytečnou – s jejími házeními a pochybnostmi, žárlivostí a bolestí. Kromě toho džemu dává majiteli moudrost, klid a skromnost, je více milosrdný.
Malá spona vyřezávaná z nefritu může být vynikajícím talismanem pro dítě. V dávných dobách na Východě byly takové ozdoby zavěšeny na řetězech, které byly potom dány na děti. Bylo věřeno, že po tomto dítě je pevně spojeno se životem a nečistí duchové se už nemohou přiblížit.
Bílý nefritový prsten bude vynikajícím talismanem, který pomůže jeho majiteli v jeho profesionální činnosti a chrání jeho rodinné štěstí. Obecně platí, že nefrit zvyšuje příznivý účinek jakýchkoli talismanů a vy si musíte vybrat pouze talisman s vhodnou symbolikou.
 
Starověcí Číňané věřili, že když jedete na důležitou firmu, je nutné vzít si s sebou jaderné koule nebo korálky z tohoto úžasného kamene. Pomalu otáčí korálky, člověk přitahuje úspěch a štěstí a tím zajišťuje úspěšné dokončení podniku.
 
Pokud jádro ztmavne, pak se vyskytují dvě vysvětlení: buď jeho majitel je v nebezpečí neštěstí, nebo jeho majitel – zatvrzelý hříšník, který již není správný.
Astrologicky, nefrit je vhodný pro lidi narozené pod znamením Panny a Váhy. Nádherný náramek, který se nosí po pravé ruce, přináší Virgo rodinné štěstí a Libra je schopna prodloužit život.

Lékařské aplikace

Od starověku se věřilo, že nefrit pomáhá léčit od všech nemocí, které člověk může trpět, dává vitalitu a dlouhověkost. Do tzv. Elixíru nesmrtelnosti byl přidán pudrový nefrit (mimochodem lékaři středověku také ocenili břicho jade a přidali ho k mnoha lékům). Číňanští císaři položili pod hlavičkami malé jadrové “podložky”, které měly nejen udržet chlad v horkém počasí, ale také poskytnout vládcům mládí a nevyčerpatelnou sílu. Není náhodou, že Číňané, kteří začali používat jablek ve 2. tisíciletí př. Nl, jej nazvali věčným a posvátným kamenem. Ve 12. století. dokonce bylo napsáno o vlastnostech nefritu, které obsahovalo až sto svazků.
Španělské conquistadory při dobývání Nového světa aktivně používali nefrit pro lékařské účely. Faktem je, že mnoho z nich trpělo renální kolikou (pro všechny byly vinou drsných stavů) a ulevilo se bolestí pomocí jadeho zahřátého na oheň, který byl aplikován na spodní část zad.
Jade má příznivý účinek na kardiovaskulární systém: pro to je nutné nosit korálky vyříznuté z jade nebo přívěšky zdobené tímto kamenem (mimochodem, tyto stejné dekorace, uložené ve stříbře, mohou zachránit člověka před poškozením a zlým okem). Korálky a náramky vyrobené z nefritu, normalizují spánek, zbavují člověka noční můry. Abychom pomohli léčit onemocnění ledvin a jater, je třeba nosit bílý nefrit v bederní oblasti po celý rok. Také bílý nefrit pomáhá zbavit se očních onemocnění a pomáhá zlepšovat zrak. Těhotným ženám se doporučuje nosit nefritidu v oblasti břicha, takže porod bude rychle a bez komplikací a děti se budou narodit silné a zdravé. (Mimochodem, podle legend, Babylonská bohyně plodnosti Ishtar měla opasek zdobený jadernými deskami.)
 
Jadové desky pomáhají zbavit se bolesti v případě modřin, vyvrtání a revmatismu: k tomu je třeba připojit jádrovou desku k bolavému místu.
V mnoha zemích, i dnes, malé masky nefrit jsou používány masírovat obličej a tělo.

 

Podle starodávných legend se první lidé na Zemi dlouho stali obětí přírodních katastrof a divokých zvířat, zatímco bohové, kteří mají soucit, jim neposílali nádherné jádrové osy vytesané z samotné duhy. (Jade je totiž mimořádně odolný kámen: pokud hodíte jádrovou desku na betonovou podlahu z výšky dvou metrů, nezlomí se.)

Buddhisté věří, že nebeský trůn Buddhy byl vyroben z nefritu.
Číňané mají legendu, podle které v dávných dobách žil zbožný král na zemi: vedl spravedlivý život, vážně se modlil bohům a v určeném čase jim nabídl oběti. Bohové, kteří se rozhodli odměnit jej, poslali na zem déšť kamení. Tři dny a tři noci se objevil kamenný déšť a lidé už rozhodli, že skončí, když se nečekaně zastaví. Císař byl první, kdo odešel z přístřeší a dotkl se krásného kamene ležícího vedle vchodu. Ve stejné chvíli mu bohové udělali znalost zázračných vlastností kamenů, které padaly na zem. Od té doby je jade velmi ceněný v Číně a je považován za kámen císařů. Dokonce se předpokládá, že je obdařena pěti základními ctnostmi: srdečná jemnost, moudrost, spravedlnost, odvaha a čistota. Atribut císařské moci v Číně byl vždy jaderní pečeť, která byla vnímána jako znak důvěry bohů, symbol božského původu císařské moci.
Podle pověstí taoistů je v příbytku nesmrtelných lidí zázračný zdroj života.
Maya věřila, že nefrit je živý organismus, který může být zabit zlomením kamene. Zabíjením života v kameně, starý Maya tak osvobodil svého ducha, který pak musel sloužit člověku. Zvláště za tímto účelem byly vyřezány sošky, které byly poté rozdrceny a vždy s sebou neseny, protože se věřilo, že duch kamenů nyní ochrání svého majitele.
 
 
Při rozbití sošky se však snažily nedotknout se hlavy ani obličeje, jinak by nejvyšší božstvo Hunal-Hu nedokázalo rozpoznat ducha, a proto mu pomohlo. Maya také věřila, že nefrit je jakýmsi portálem mezi světem lidí a světem duchů, takže vždy pohřbili své vládce v nefritích maskách. Jaderné koule, které byly vloženy do úst zemřelého, byly také považovány za průchod do jiného světa.
Obecně platí, že v latinské Americe byl jadek tak hodnocen, že podle některých kronik aztécký vrcholný pravítko Montezuma po setkání se španělským dobývatelem Hernanem Cortesem řekl svým doprovodům: “Potřebují jen zlato a stříbro, nic o jade a jade, děkuji bohům vědět. “
Domorodci z Jižní Ameriky vytvořili malé tenké tyčinky jádra, které byly poté vloženy do horního rtu. Čím více takových prutů bylo – tím vyšší byl jejich majitel na hierarchickém žebříku. Jádra nebyly jen ozdobou, ale také symbolem oběti démonů kmene (piercing rtů je nepříjemný, mírně řečeno a člověk rozhoduje o tom, že člověk projevil poslušnost mocným duchům, touhu jim sloužit).
Zástupci novozélandských maorských kmenů vytvořili zvláštní jame, z nichž vytesali symbolický obraz předka určité rodiny. Takové portréty byly velmi oceňovány a nikdy neopustili rodinu. Pokud poslední rodina zemřela, kámo s ním bylo pohřbeno.
Turci považovali Jade za vítězný kámen a z něj vyřezali rukojeti mečů a bojových os, a tak se snažili přilákat vojenský úspěch. V záznamech slavného středověkého filozofa Alberta Velikého můžete číst legendu velkého dobyvatele Alexandra Velikého, který se po návratu domů po indické kampani zastavil na břehu Eufratu a rozhodl se plavat v řece. Zatímco plaval, had se plazil do bohatě zdobeného praku, který zůstal na břehu a kousl. Na spodní straně padla do vody voda na sponě. Bez ohledu na to, jak ji hledali válečníci a služebníci, je nemohli najít. Poté se vojenské štěstí odvrátilo od Alexandra Velikého.
Tamerlanův sarkofág, který byl umístěn v Samarkandu, byl pokryt obrovskou deskou z jader, která měla chránit věčný odpočinek velkého velitele a chránit jeho hrob před zkažením.
 

Tags: , , ,

Leave a Reply