Jak dělat vaše děti poslouchat vás. Porady psychologa.

10/12/2018 | By admin | Filed in: Hvězdný život.

Obsah

Jak dělat vaše děti poslouchat vás. Porady psychologa.

Jak dělat vaše děti poslouchat vás. Porady psychologa.

dětská psychologie, jak poslouchat vaše děti, dětský psycholog, psychologie vztahů, děti a rodiče, dětská psychologie pro rodiče, metody dětské psychologie, psychologie dítěte čtená online, psychologie dětí

Jak dělat vaše děti poslouchat vás. Rady psychologa a metody dětské psychologie.

Dětská psychologie pro rodiče

Tyto tipy, od psychologa Natálie Morgunové, pomáhají rodičům zajistit, aby vás vaše děti poslouchaly – když se staré metody stávají neúčinnými a nedávají výsledky. Hlavním důvodem při výchově dítěte je učit ho, aby byl více nezávislý, sebevědomý, a také aby dítě bylo schopné sám vyřešit některé životní problémy.

Naučte se poslouchat své dítě.

Buďte ohleduplní k jeho pocitům, věnujte dostatečnou pozornost. Všechno, co dítě potřebuje od vás, je trochu vaší pozornosti, aby mohl sdílet své pocity a emoce s vámi. Více často než ne, dítě nestačí, abychom ho jen tiše poslouchali bez jakýchkoli komentářů a morálky. A příště mu může odhalit své problémy a tajemství.

Nabídka volby

Aby dítě mohlo cítit zodpovědnost za své činy a ovládat je, musí mít možnost volby. Může se tedy cítit svobodným iniciátorem svých činů, což mu zase dá důvěru v sebe.

Mluvte krátce a do bodu

Bez moralizace, agresivity a obvinění, je-li to možné, mluví jen pár slov, čímž upozorňuje na nenaplněnou žádost. A co je nejdůležitější – pamatujte si tón hlasu. Měl by vám vyjádřit vaše obvyklé připomenutí.

Promluvte o řešení problému a nevinujte ho za to, že jste bezcenný.

Upoutáním jeho pozornosti na řešení problému, na podnik, který vyžaduje implementaci, postupně ho naučíte, aby se ujal iniciativy.

Zavolejte jeho pocity

Když se dítě urazí, tím víc usilovně ho utužujeme nebo se snažíme vyřešit jeho problém, tím více se cítí jeho selháním. Dítě neočekává od vás kritiky, ale jen aby bylo posloucháno, pochopeno a empatizováno. Zavolejte na pocity, které v daném okamžiku cítí, a nevykládejte je.

Vždy dodržujte své slovo a ujistěte se, že jste s dítětem přesvědčeni.

To by se nemělo dělat ve formě výkřiky, notace a stížností, ale konkrétními kroky. Pokud např. Dítě nevypíše počítač včas, příště jej popře přístup k němu (například odeberte myš), dokud nebudete mít záruku, že bude opraven. Přejít od slov k skutkům, dokud necítí důsledky svého chování. A příště nemusíte řídit svůj čas u počítače, ale v určeném čase jej vypne.

Snažte se dítě pomoci vyřešit složitý problém společně.

Ukažte svému dítěti, že oceňujete jeho nápady, rozhodnutí, návrhy. Pocit vážného sebe sama, bude se cítit jako osoba.

Udělej chybu do lekce života

Neposkvrňujte ho za žádné zločiny. Možná to sám nechtěl dělat, ale … stalo se to. Vyjádřete své pocity a řekněte, že každý může dělat chyby v životě, ale mají pouze výchovnou povahu.

Ukažte, že jste vaše dítě pozorní.

Měl by vidět, že vás zajímá jeho nálada, jeho záležitosti, chcete mu pomoci. Čím větší pozornost je pro vaše dítě, tím upřímnější bude váš vztah.

Ponechat poznámky upomínky

Zanecháváte si poznámky s připomínkou, přáním, abyste vytvořili zodpovědnost vašeho dítěte, a znovu nenarazíte nervový systém s nekonečnými připomínkami. Ponechat poznámky na všech místech v domě, kde může být vaše dítě. A samozřejmě, ne bez humoru. Nechte své dítě zvednout své nálady, aby splnily vaši další žádost.

Neváhejte na objetí a polibky

Objetí a polibky uklidňují dítě a vytvářejí emoční kontakt mezi rodičem a dítětem. Stačí si močit nebo obejmout své dítě a oba se budete cítit lépe. Začnete mu rozumět a vy.


A také četl:


Tags: , , ,

Leave a Reply

© Copyright 2018 - Krása a zdraví

QuickChic Theme • Powered by WordPress