Jak se chovat v konfliktu

10/10/2018 | By admin | Filed in: Psychologie.

>

Vážení přátelé!

Každý den se musím setkat s řadou lidí, včetně těch, kteří mají negativní postoje. Chci vám poskytnout užitečné tipy a podělím se o své časově ověřené techniky efektivních jednání a řízení konfliktů.

Aby bylo možné účinně bojovat proti námitkám, je důležité, aby se blesk rychle naladil na partnera a obratně použil potřebnou techniku ​​vyjednávání.

Co to znamená?

Schopnost ovlivňovat a ovládat partnera je velmi obrovská trumfová karta v rukávu zkušeného reproduktoru. Mnoho lidí ví, že v bitvě, včetně verbální, “strašný křik” ne vždy vyhraje. Přesněji, téměř nikdy nevyhrává.
Chcete-li začít, naučí se, jak hodnotit osobu. Zejména rychle pochopit, kdo je před vámi. Udělejte si čas a nezapomeňte vzhled často klamavé! Dále určit, s čím budete s tím dělat.

Existují vždy dvě možnosti:

1. “Zastavte tento požár” a vyrovnejte konflikt, při zachování jeho stavu a “nespadá do bláta dolů”.

2. Postupujte podle výrazu: “Kdo přichází s peřím, přijde z kufru a shromáždí se.” Takový je případ, kdy jste osobně připraveni “oddělit” morální osobu, uklidnit ho svým hněvem. Jinými slovy, aplikovat taktickou taktiku chování, v níž sám cítí válku viny.

Pokud se rozhodnete dodržovat pravidlo č. 1, pak první věc, kterou potřebujete, je nechat rozhněvanou osobu promluvit.. Nechte se ústně vyprázdnit. Když k tomu dojde, ukáže to se svým zastavením v prohlášeních, možná zeptal se otázka “bez mozku”.

V tomto okamžiku a v procesu aktivního poslechu je důležité ukázat partnerovi, jak moc jste nakaženi jiným problémem. Kromě toho se všemožným způsobem ukázat konfliktní, s nímž nikdo ani s ním nebude hádat.

Ve většině případů bude touha “vykopnout ďábla” jednostranně na partnera postupně zmizet. Po krátké době si všimnete, že jste vy a interlocutor vyrovnali a začali vést dialog o stejné vlnové délce.

Pokuste se použít následující fráze:

  • – Chápu, že jsem se v poslední době nacházel v takové situaci (ukažte, že jste se dostali na místo osoby);
  • – Věřte, váš problém je vyřešen (poskytněte své důvěru);
  • – kdybych byl na vašem místě, choval bych se stejným způsobem (dejte svému slovu lítost a pochopení současné situace);
  • – Váš problém mi je znám;
  • – zde možná není nutné argumentovat, ale vyřešit váš problém, myslíte si? (dejte svému slovu zájem);

Existuje mnoho takových příkladů. Často jsou provozovány profesionálními manažery služeb pracujícími v odvětví služeb. Je důležité pouze neprokázat vzájemnou agresi. Mimochodem, je od tebe obvykle očekáváno.

Pokud se stále rozhodnete dodržovat pravidlo číslo 2, nezapomeňte na následující:
Výsledek setkání bude do značné míry záviset na vašem chování, postoji, gestách atd. Pamatujte, pomsta často nedochází. Proto někdy “býk musí být schopen házet při prvním údere.”
 
1. Vezměte pohodlnou pozici.
 
2. Buďte v klidu vašeho těla. Za žádných okolností byste neměli v ruce táhnout nějaký předmět, ať je to pero, zapalovač, kniha atd. Ideální volbou je položit ruce před sebe nebo uzamknout prsty v zámku.
 
3. Odstraňte možnost procházet se kolem místnosti nebo okolí. Soustřeďte se na dialog, ale nezapomeňte na všechny hříchy, které jste obviněni. Určitě to nepotřebujete.
 
4. Ukažte své klidu a sebevědomí ve své pozici. V takových případech je nesprávné to, kdo tvrdí, že přímý kontakt v oku je povinný. Daleko od toho! Koneckonců, teď není vaším úkolem vyhrát souboj názorů. Vše, co musíte udělat, je vybrat bod na tváři druhé osoby a nasměrovat chlad na sebevědomí.
 
5. Vyberte hlas konverzace a neměňte jej. Nikdy se nepokoušejte “hovořit”.
Nejúčinnějším průběhem dialogu je jasné a neúspěšné zveřejnění informací. Tento styl komunikace bude nepochybně zdůrazňovat vaši sebevědomí a klid.
 
6. K agresi se nebojte klást pult a přední otázky. Pamatujte si – rozhovor vede osoba, která se ptá, a ne ten, kdo křičí a “vyzařuje jed”.
 
7. Použijte kladná slova:
  • – Jsem přesvědčen;
  • – to je jistě!
  • – Předem vím, co se ve vaší situaci stane …
8. V této zvolené pozici je také důležité aktivně poslouchat soupeře. Během poslechu nezapomeňte sladce usmívat na zlého partnera. V této chvíli můžete znovu dokázat, že se nikdy nebudete zdržovat ze své pozice. Zapamatujte si! Úsměv je skutečnou zbraní. Někdy může člověk pochybovat o sobě. A potřebujeme to.
 
9. Po skončení takové schůzky nezapomeňte jít do sprchy nebo si umyt ruce až k lokti chladnou tekoucí vodou. Pak je nechte vyschnout přirozeně.
Webová stránka magiclady.net Přeji vám snadné konverzace a účinné jednání.

Tags: ,

Leave a Reply