Jak se zbavit ječmene na oko?

10/04/2018 | By admin | Filed in: Krása a zdraví.

Kak izbavitsja ot jachmenja na glazuToto infekční onemocnění způsobuje vážné nepohodlí – na jednom nebo na obou očích se může objevit ječmen. Podle statistik se v různých obdobích života s tímto problémem setkává třetina světové populace. Jak se zbavit ječmene na oko? Mohu problém sám zvládnout?

Informace o nemoci

Ve skutečnosti ječmen je malý absces, jehož vzhled je podporován pyogenními mikroby. Ječmen může být jak vnější, tak vnitřní. V prvním případě se objevuje zánět vlasového folikulu nebo mazové žlázy. V druhém případě (domácí ječmen) patologický proces má vliv na vnitřní straně víčka (Meibomovy žlázy zanítí plátek).

Prvním příznakem ječmene je svědění století. Pokud se neléčí, vznikne absces, zánět se zvyšuje. Během tohoto období se mohou objevit příznaky, jako je bolest hlavy nebo horečka. Příčiny ječmene může být:
– prudké snížení imunity (například s chladem nebo podchlazením);
– nesplnění hygienických pravidel (Staphylococcus aureus spadá do očí, když se člověk dotýká obličeje špinavými rukama);
– avitaminóza.

Léčba léčiva ječmene

Pokud se objeví příznaky infekčního očního onemocnění (ječmene), obraťte se na oftalmologa. Lékař s největší pravděpodobností předepisuje antibakteriální oční kapky (bělidlo apod.) Nebo masti (erythromycin, tetracyklin). Pokud byla onemocnění zachycena v počáteční fázi, pak se pacientův stav zlepšuje během jednoho dne (absces se netvoří). Pokud se pacient po výskytu hnisavosti obrátil na lékaře, vyžadují se aktivní metody expozice (používají se steroidy a antibiotika).

Léčba ječmene

Před použitím lidových metod nezapomeňte, že mohou způsobit škody. Aplikujte oteplovací opatření s velkou opatrností – mikrobiální infekce může dostat podnět k aktivní reprodukci a místo toho, abyste se zbavili abscesu, dostanete rozsáhlý zánět. Oteplování očními lékaři není vítáno. Pokud se i přes doporučení odborníků rozhodnete uchýlit k této metodě, použijete ji ve fázi, kdy se absces již vyvinul. Co je zahřívání ječmene? Obvykle se provádí pomocí gázového sáčku s teplou solí, tamponem namočeným v teplém vývaru bylin, vařenými bramborami, vařenými vejci, ochlazenými na příjemnou teplotu. Postup se opakuje 3-4krát denně.

Přiměřenějším způsobem léčby je umývání postiženého oka silným pivovarem čaje (hygiena je zde důležitá, jinak se infekce rozšíří). Horní část abscesu může být bodkovaná zelená barva. Je důležité zajistit, aby nedošlo k zasažení oka (zelené světlo nepoškozuje, ale bude to nepříjemné).

Lotiony s extraktem z mořského mléka jsou oprávněné (1 polévková lžička suroviny se vaří s 1 polévkou vařící vody a ponechá se 30 minut). Před použitím musí být infuze filtrována. Délka expozičních lotion – 20 minut. Postup můžete opakovat několikrát denně. Jako komprese můžete také použít šťávu z aloe, zředěnou vodou (optimální poměr je 1:10). Další možnost komprese: 1 polévková lžička. fenyklovým semenům, které jsou v maltě nasypány, musíte nalít 500 ml vody, přivést k varu, nechat vychladnout a použít tampony namočené v léčivé kapalině na postižené oko.

Přinášíme vaši pozornost dobrému vnitřnímu nápravě: každým dnem je třeba jíst 20-30 suchých košů, každý den vypláchnout košem (toto množství by mělo být rozděleno na 4-5 porcí a užíváno po celý den).

Mystická cesta

Jak se mohu zbavit ječmene na oko? Dlouhou dobu naši předkové používali “kouzelnou” metodu léčby – přivázali červenou nit na zápěstí opačné ruky k bolavému oku. Zvláštní, jak se může zdát, tato metoda funguje v mnoha případech (snad kvůli sebepoznání, že člověk zahajuje proces samoléčebného postupu).

Jak se zbavit ječmene na oko? Je důležité si uvědomit, že v žádném případě není možné vytlačit absces – což může mít katastrofální důsledky. Nejlepší možností léčby je použít kapky nebo masti předepsané lékařem.


Tags: ,

Leave a Reply