Jak se zbavit otoků během těhotenství?

10/03/2018 | By admin | Filed in: Krása a zdraví.

Kak izbavitsja ottekov vo vremja beremennostiFyziologické změny, ke kterým dochází během porodu, vedou k řadě nepříjemných příznaků, z nichž jedna je podvázání. Jak se zbavit otoků během těhotenství? Proč se objevují a je možné tento problém zabránit?

Informace o problémech

Hlavním důvodem pro vznik otoku je zvýšení hladiny progesteronového hormonu. Tato látka není pro nic se nazývá “těhotenský hormon” – díky progesteronu plod neodmítá. Stojí však za to, že tato látka vyvolává zpoždění soli a tekutiny těla, což vede k vzniku otoku. Dalšími příčinami tohoto problému jsou zvýšení cirkulačního objemu krve a tlak rostoucí dělohy na panvových plazích. Všechny tyto faktory jsou považovány za přirozené a nesou zdravotní rizika. Avšak v některých případech dochází k edému v důsledku přítomnosti vnitřních patologií – křečových žil, onemocnění ledvin a kardiovaskulárního systému. Také tento příznak je charakteristický pro takový stav jako preeklampsie (toxikóza druhé poloviny těhotenství). Gestaze se rozvíjí kvůli zhoršenému zásobování vnitřními orgány (mozkem, ledvinami). Současně se objevují příznaky jako edém, křeče, vysoký krevní tlak, ztráta vědomí. Chcete-li zjistit, co přesně je příčinou otoku, může pouze lékař – neměli byste diagnostikovat sami. Pamatujte si, že v obtížných případech (v případě patologických stavů) je nutná vážná nemocniční léčba.

Preventivní opatření

Aby se zabránilo vzniku otoků:
• Napijte denně asi 1,5 litru tekutiny a pít ještě víc v horkém počasí nebo během cvičení (všimněte si, že pokud jsou abnormality, rychlost volné tekutiny může být značně omezena – poraďte se se svým lékařem)
• Nejtepte tekutiny bezprostředně před nočním odpočinkem.
• Jezte co nejméně soli.
• Zahrňte ve stravě “diuretickou” zeleninu a ovoce (vodní melouny, okurky apod.)
• Noste pohodlnou obuv se stabilní podrážkou.

Pokud musíte sedět většinu času, pak se pravidelně zvedněte a lehce cvičíte. Pokud strávíte dlouhou dobu na nohou, pak s určitou frekvencí, odpočívejte v náchylné poloze, položte polštář nebo polštář pod nohy. Při absenci kontraindikací, cvičení, navštivte bazén. U křečových žil se ujistěte, že používáte kompresní punčochy. Snažte se co nejméně, abyste byli v uvolněné a teplé místnosti – často chodíte na čerstvý vzduch.

Metody boje proti otoku

Jak se vyrovnat s otoky během těhotenství? Následující opatření vám pomohou.

• Vany pro otok nohou

Umyjte nohy mýdlem. V pánvi vody rozpusťte 2 lžíce. sůl. Odehněte se 15-20 minut (optimální teplota – 35 stupňů). Přitlačte nohy a masírujte je od velkého prstu až k holeně. Po dokončení postupu opláchněte nohy studenou tekoucí vodou.

• Masáž pro zduření nohou

Po sprchování si utřete nohy a masírujte je (nebo se na něho zeptájte své blízké). Používejte prvky klasické masáže (hladení, tření, hnětení), které směřují od palce k dolní noze, od kolena po stehno. Pokud je těžké provádět masáž samostatně a není tam nikdo, kdo by o to požádal, stačí jen navihnout malou tvrdou kouli na podlahu nohama.

• Diuretické byliny (s celkovým otokem)

Veškeré lidové prostředky lze provést pouze po konzultaci s lékařem.

Recept číslo 1

Vařte 1-2 lžíce. listy bílé břízy v 500 ml vroucí vody. Trvá na tom 2 hodiny. Užívejte 100 ml 3-5krát denně.

Recept číslo 2

1-2 polévkové lžíce vařte kukuřičné špetky v 500 ml vroucí vody a nechte 3 hodiny. Namíchejte směs smíchanou se 2 polévkovými lžičkami. přírodní med (při absenci alergie na něj). Vezměte 2 lžíce. každé 3 hodiny.

Číslo receptury 3

1 polévková lžíce. Sušené jablkové kůry vařte v 1 polévce. vroucí vodou, trvá 15 minut. Vezměte 6x denně se 100 ml.

Jak se zbavit otoků během těhotenství? Abyste nepoškodili sebe ani své dítě, poraďte se s lékařem. Výše uvedená opatření by měla být použita pouze se souhlasem specialisty.


Tags: , , ,

Leave a Reply