Jak zhubnout při kojení?

10/11/2018 | By admin | Filed in: Chudnutí.

Kak pohudet pri grudnom vskarmlivaniiBěhem laktace se nemůžete řídit nízkokalorickou dietou – přísné dietní omezení nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. Mohu zhubnout během kojení? Jaká opatření pomohou opravit číslo?

Pravidla pro úbytek hmotnosti

Klíčem k úspěšné hubnutí je odmítnutí “zlatého” pravidla, které stanoví, že by kojící matka měla jíst pro dva. Nejíst mastné potraviny, které údajně zvyšují obsah tuku v mateřském mléce. Sledujte dietu. V nabídce zadejte pouze užitečné produkty. Pijte dostatek pitné vody bez plynu (asi 2 litry denně). Kromě vody můžete pít lehce vařené čaje, přírodní šťávy zředěné vařenou vodou. Jezte 5-6krát denně. Snažte se jíst před spaním. Pokud pocit hladu neopustí vás, napijte sklenici kefír, ryazhenky nebo jogurtu (optimální obsah tuku není vyšší než 2,5%). Snídaně nelze vyloučit ze stravy – ranní jídlo zahajuje metabolické procesy, pomáhá předejít přejídání během dne. Nenechte se unášet rozbitím jídla ve vaření – někdy přežíváme i tidbits. Nezapomeňte – během laktace by neměly smažit potraviny. Mohou být dušené, pečené, vařené, vařené.

Asi polovina stravy by měla být ovoce a zelenina, ale existují výjimky. Během kojení byste neměli jíst luštěniny, jasně zbarvené ovoce, stejně jako ovoce přinesené z dálky. Nedoporučuje se používat velmi sladké ovoce (hrozny, data, banány). Mléčné výrobky musí být zahrnuty do stravy ošetřovatelských maminek (v případě intolerance na čerstvé mléko je třeba je nahradit fermentovanými mléčnými nápoji bez plniva). Všechny mléčné výrobky by měly mít minimální obsah tuku (nejvýše 30% u tvrdého sýra, nejvýše 2,5% u mléka, kefíru, jogurtu a nejvýše 5% u tvarohu). Mléčné výrobky poskytují tělu vápník, který nejen posiluje kosti a zuby, ale má také vliv na metabolismus tuků (tj. Pomáhá regulovat váhu). Mastné odrůdy s nízkým obsahem tuku by měly být zahrnuty do stravy sestry, ale je lepší jíst ji ráno. Nezapojujte se do klobás – mají mnoho škodlivých přísad a soli. Konzervy, uzené maso a polotovary nemůžeme považovat za užitečné – vzdát se jejich použití. Je vhodné jíst ryby, ale je třeba poznamenat, že některé odrůdy mohou způsobit alergie. Obiloviny by měly být přítomny ve stravě kojící matky, ale pouze v užitečné formě. Vařeni můžete vařit na vodu (bez krupice). Je povoleno vařit ovoce na odstředěném mléce. Z celé řady pekařských výrobků upřednostňujete zdravé odrůdy – beztučný a celozrnný chléb, čerstvé pečivo atd. Tuky v racionální stravě jsou rostlinné oleje a máslo. Je nutné kontrolovat jejich spotřebu.

Při krmení byste neměli jíst pikantní koření, okurky, okurky. Míra soli by měla být kontrolována – čím je tato látka na vašem stole méně, tím méně budete čelit otupě. Chcete-li kontrolovat váhu, dejte sladkosti, sladké pečivo, cukrovinky. Nejezte ořechy a semena – i když jsou tyto produkty užitečné, ale přinést velké množství kalorií a tuku, což není nejlepší způsob, jak ovlivnit číslo.

Vypočítat normu kalorií pomocí speciálních vzorců (dnes můžete počítat váhu online, což je velmi výhodné). Nepříliš podceňujte energetickou hodnotu výživy – lékaři důrazně doporučují, aby se toto opatření neobjevilo a nedodrželo vypočtenou rychlost až do konce krmení.

Nabídka vzorku

Ráno: bramborová kaše (200 g) s máslem, část pečených ryb (150 g), čerstvá zelenina, čaj, toast
Druhá snídaně: mléko a galette cookies (2-3 kusy)
Oběd: vegetariánská polévka s nízkotučným kysaným krémem (hmotnost porce je 250 g), toast, část kaše z polévky, 100 g vařeného jazyka, šípkový vývar
Oběd: ovoce – 1-2 ks.
Večeře: 150 g tvarohu, 2 plátky chleba z obilovin, odstředěné mléko
Doba pohotovosti: Nízký mléčný mléčný nápoj

Recenze

Jak zhubnout při kojení? Praxe ukazuje, že během tohoto období stačí prostě nepřejížit – váha bude plynout hladce a postupně.


Tags: ,

Leave a Reply