Kamenné korály – magické vlastnosti, použití v medicíně

10/11/2018 | By admin | Filed in: Magic.

>

To bylo používáno člověkem jako ornament od starověku: to bylo populární ve starověkém Egyptě, v Sumerian království, a ve starověkém Řecku, kde amulety byly vystřihovány z červených a růžových korálů, které chrání lidi před neštěstí a nemocemi a dát štěstí a dlouhověkosti.

Obecně platí, že od starověku je korál ctěn jako symbol nesmrtelnosti a korály jsou skutečně životaschopné: korálová kolonie rychle roste.
Předpokládá se, že korál je skvělou ochranou proti poškození a zlému oku a může chránit svého majitele před špatnými lidmi.

Navzdory všem úžasným vlastnostem by však korál neměl být příliš často nosen, zvláště pro lidi, kteří mají potíže při rozhodování a věnovat příliš pozornost názorům ostatních. Neustálé nošení korálů může v osobnosti rozvinout rozmar, nerozhodnost a nezodpovědnost. Někdy je tak podřízený majiteli, že se pokouší udělat dojem, může se stát smíchem ostatních. Pokud nosíte z času na čas korál, pak naopak dává svému majiteli klid a moudrost, pomáhá při výběru správného postupu, dává milost a obezřetnost.
Korály doporučujeme nosit zoufalí lidé s nepružnou vůlí.. Dává jim hodně štěstí a chrání je před nebezpečím, které nevyhnutelně čekají na dobrodruhy.
Pokud žena začne nosit červené korály, pak dříve nebo později její vlastnosti začnou projevovat mužské rysy; pokud bude bílý korál nosit člověk, pak bude mít ženské rysy. Je velmi dobré nosit malou korálovou výzdobu pro dítě.
Astrologové říkají, že korály mohou nosit téměř všechna znamení zvěrokruhu, s výjimkou Lvů a Rakova.

Lékařské aplikace. Nejlepší jsou červené nebo ohnivé, korálové (barva býčí krve), korál měkké růžové barvy, který se také nazývá “andělská kůže”, černá korálová “akabar” a korálové nejodlehlejší modré barvy – “akori”. V Japonsku byly za starých časů bílý korálový prášek považován za vynikající prostředek pro rychlé uzdravení zlomenin a nyní někteří japonští lékaři říkají, že korál může být použit v zubní protetiky. V Portugalsku byly korálové korálky považovány za vynikající lék na bolesti hlavy, v Anglii věřili, že tyto korálky pomáhají s angínou a v Mexiku používají horečku, aby se léčily korály. Korál je téměř všeobecně používán jako vynikající prostředek k úlevě a zlepšení tělesného tónu. Předpokládá se, že červený korál je schopen snížit teplotu, zlepšuje metabolismus, pomáhá při léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu a jako každý jiný červený kámen zastavuje různé krvácení. Korál má pozitivní vliv na krevní oběh a kardiovaskulární systém. Korál pomáhá v boji proti nespavosti a depresi, pozitivní vliv na lidské tělo v případě otravy.

Je však třeba si uvědomit, že ne všechny korály jsou bezpečné. Například, v červených a karibských mořích, tam jsou zvláštní korály, od kontaktu, se kterým můžete dostat těžké hoření.
 

Podle starověkých pověstí kolem roku 500 př.nl. er Egyptský faraon Naho poslal na námořní expedici fénických námořníků, kteří měli jít kolem Afriky. Cesta byla obtížná, ale námořníci šťastně překonali všechny obtíže a nejen kvůli své dovednosti a odvaze jim pomáhali korálky z vzácných černých korálů, které kapitán držel. Od starověku se korálové barvě této barvy přičítalo s jedinečnými vlastnostmi, které chránily svého majitele a odvrátily se od něj jakákoli nebezpečí, takže byl velmi oceňován.

Ve středověku bylo věřeno, že polí, na kterých byly pohřbeny “větve” korálů, by nikdy netrpěly silným větrem a přívalovými dešti, plodiny by se nezachytily bleskem a nebyly by se jíst ptáky a hmyzem. Věřili také, že korál je schopen uklidnit bouři a také zabránit zaplavení řek.
 

Tags: , , , ,

Leave a Reply