Když spánek pomáhá zhubnout

10/11/2018 | By admin | Filed in: Chudnutí.

Kogda syna pomogaet pohudetZahájení boje s extra kilo jsme si často jisti, že nám pomohou jen radikální prostředky, jako jsou přísná strava nebo mnoho hodin sportu. Výživa a fyzická aktivita jsou jistě zásadní věci. Někdy však ztrácíme z dohledu jiné aspekty našeho životního stylu, které mají významný dopad na úspěšnou ztrátu hmotnosti. Jedním z těchto významných okamžiků je banální spánek, který však může přispět ke snížení hmotnosti.

Za prvé, jak to dokazují vědci, během spánku poskytujeme tělu příležitost cítit uvolnění a uspokojení, na které reaguje s produkcí leptinu, což je hormon, který signalizuje, že není potřeba potravy. V tomto případě, nedostatek spánku pravidelně vede ke zvýšení množství dalšího hormonu (ghrelin), který metodicky způsobuje, že jíst více. Všichni byli schopni tuto skutečnost zkontrolovat v praxi – po bezesné noci téměř nevědomky kompenzujeme bolesti přenášené tělem a neustále něco žvýkáme. A toto se ukázalo být buď sladké nebo vysoce kalorické, protože lehčí jídlo nesplňuje gharminem stimulovanou chuť k jídlu. To je důvod, proč mladí maminky často ztuhnou, protože v prvním roce života dítěte je chronická nedostatek spánku nedílnou součástí života rodičů. V důsledku toho, abyste uspokojili potřeby svého těla, musíte zajistit plný spánek, ale nechodíte do extrémů a nesnažíte se spát deset hodin, doufat, že účinky leptinu. Jak ukazuje výzkum amerických vědců, stačí prodloužit dobu spánku o 20-30 minut, aby se zabránilo riziku obezity.

Za druhé je ve snu, že nedobrovolně přecházíme na membránové dýchání, což je samo o sobě tak užitečné, že je základem řady dýchacích technik a slavné techniky těla. Takové dýchání nám dává příležitost vyplnit krev se zvýšenou dávkou kyslíku, což znamená rychlejší podávání všech živin a vitaminů do každé buňky těla a navíc přispívá ke zlepšení metabolismu. Můžeme však vyloučit všechny výhody práce bránice, pokud půjdeme spát s plným žaludkem. Četné hovory od odborníků k večeři, nejméně tři hodiny před spaním, nejsou vůbec náhodné – kvůli těsné blízkosti, žaludek a bránice nemohou pracovat paralelně se stovkovým návrhem, to znamená, že pozdní (a ještě víc, hustá) večeře vám zaručuje problémy s trávením a s řádným dýcháním. Pamatujte si, jak těžké je dýchat, když je část jídla příliš velká. Teď si představte, že ve snu je tělo ještě těžší, protože se snažíte naklonit nebo ležet na žaludek. Mimochodem, toto je další mimořádně důležitý detail – pro nejlepší práci všech tělesných systémů je třeba spát na zádech a jestliže večeře ještě nebyla příliš světlá, pak na pravé straně, aby potravina měla příležitost přejít ze žaludku do střeva. Samozřejmě se zpočátku zdá, že je těžké spát na zádech, ale kromě šťastného žaludku získáte odpočinutý záda a zdravou pleť. Pro krásné dámy je dalším důvodem, jak se naučit spát na zádech, aby se předešlo rannímu otoku tváře a časným vráskám na krku (za předpokladu, že polštář je malý). Proto milovníci žvýkání v noci potřebují postupně zvyšovat čas mezi posledním jídlem a spánkem. Pro ty, kteří absolutně nemohou spát na prázdném žaludku, sklenice sójového mléka nebo teplého bylinného čaje s čajovou lžičkou medu bude spásou.

Konečně, spánek je přirozenou potřebou organismu a rozhodně si nestojí za to, že byste se zbavil této příležitosti, abyste obnovili svou sílu a posílili imunitní systém. Není žádným tajemstvím, že osoba, která nepřetržitě usne, rychle se unaví, snadno podráždí a dívá se na život bez optimismu. A to zjevně nejsou vlastnosti, které by měly být vyzbrojeny v procesu snižování hmotnosti, protože už někdy máme těžké časy. Proto pečujte o své zdraví a zacházejte se spánkem (ve kterém trávíme velkou část našeho života) jako největší dar, který musíte použít s vděčností a inteligencí. Pak sladké sny o štíhlé postavě se nebudou zpomalovat, aby se staly realitou.


Tags: , , ,

Leave a Reply