Koktejl z kukuřičného mléka s kořením.

Koktejl z kukuřičného mléka s kořením. Foto: Koktejl z kukuřičného mléka s kořením.

Složení:

  • Zrná zmrazené kukuřice na mléko400 g
  • Zralý banán1ks
  • Cukr s přírodní vanilkou1 polévková lžíce. l
  • Kardamom3 krabice.
  • Odlupujte polovinu citronu.
Doba vaření: 15 minut
Počet porcí: 2
Kuchyně: Mezinárodní

Kurkuma a ibišek.

Před nějakou dobou Japonci zelený čaj matcha vklouzly do všech kaváren a cukráren. Jeho příjemná bylinná chuť byla neočekávaně v souladu s koláčky, sušenkami, košíčky a zmrzlinou (toto však bylo pro nás objevem a Japonci s ním žili už několik století). Nejlepší hodina čajového zápasu se stala, když se začalo mísit s mlékem, “match-latte” se stalo hitem kaváren. Kvůli úspěchu je potřeba nápoje, který není kávu a čaj, a proto je bližší zimní sezóně, barista všude představila nový hit – “turmeric latte”. “Zlatý” oteplovací nápoj s kořením je nejen příjemný na chuť, ale také užitečný, kořen kurkumu – to je také kurkuma – je odvolán, aby byl považován za módní superfood. Veškerý recept na nápoj je připraven na základě mandlového mléka se zázvorem, kokosovým olejem a medem.

Kukuřičného mléka.

Poté, co se kávové mléko pokusilo (nebo co se z něho připravilo), zmrzne, myslí si, že se pokusí nalézt nepřekonatelnou chuť a rozhodně se ptá: “Co je to nabídka?” Chuť mléka z mladé kukuřice je příjemná, sladká (a textury jsou velmi hedvábné jako hustý krém). Můžete ho vypít surovou nebo vařenou (vařenou například s tyčinkou), nebo si můžete vyrobit gruzínské hominy, zeleninové sufle a pečivo, kari, nebo řekněme, veganský tofu založený na tom. Mladí a talentovaní šéfkuchaři právě dělají to, co hledají nové chutě – mnozí vyžadují sofistikované profesionální gadgety a technologii, ale některé jsou jednoduché, jako je tento způsob vaření kukuřičného mléka: oddělit zrna od klasů, rozbít je přidáním malé vody nebo mléka s mixérem a napněte, dokud nejsou jednotné.

Koktejl z kukuřičného “mléka” s kořením.

1. Otevřete krabice kardamonu a odstraňte semena, rozdrtejte je nožem. Nalijte 200 ml teplé pitné vody do sklenice mixéru, přidejte vanilkový cukr a kardamom.

2. Vypusťte kukuřici s vroucí vodou. Dejte kukuřici do mixéru a jemně protáhněte.

3. Nakládejte výslednou kapalinu jemným sítkem a pečlivě stlačte koláč s lžící. Vraťte kukuřici “mléko” do mixéru, přidejte oloupaný a nakrájený banán, kůru a hrst ledů.

4. Beat do homogenní, nalijte do brýlí, podávejte slámu.

© Copyright 2018 - Krása a zdraví

QuickChic Theme • Powered by WordPress