Kvasinková maska

10/05/2018 | By admin | Filed in: Krása a zdraví.

Drozhzhevaja maska ​​dlja volosKvasinky mají léčebné vlastnosti, takže jsou často součástí kosmetiky. Kvasinková maska ​​na vlasy může být připravena podle různých receptů – zpravidla nejsou příliš složité.

Informace o produktu

Kvasinky obsahují proteinové sloučeniny, vitamíny skupiny B, minerály (včetně zinku). Tato kompozice vám umožňuje posilovat vlasy, zabránit jejich ztrátě, dodat lesk a zlepšit krevní oběh v oblasti pokožky hlavy. Po použití masti kvasinek se růst vlasů zrychluje, uvolnění kožního mazu se normalizuje (vlasy jsou pomaleji znečištěné). Kvasinková maska ​​na vlasy prodlužuje mládí, protože zabraňuje vypadávání starých šedých vlasů.

Pravidla masky kvasinek

V kosmetologii se používají lisované (živé) pekařské droždí a suchý granulovaný produkt. Pivovarské kvasnice také poskytují dobré výsledky. Každá z možností vyžaduje přípravnou fázi – kvasinky je třeba “probudit”, počkat na vzhled vzduchových bublin (tak fungují živé organismy). Ve většině případů se kvasinkové masky doporučují aplikovat na čisté, mírně vlhké vlasy. Hlavní zátěž je na kořenech – hmota by měla být jemně vtírána do pokožky pokožky hlavy (může být aplikována na celou délku vlasů). Další akce jsou standardní – ošetřené kadeře musí být skryty pod celofánovým uzávěrem a zabaleny ručníkem. Průměrná doba expozice je 30-60 minut. Opláchněte masku bez použití šamponu. Zvláštní zápach kvasinek zmizí po vysušení vlasů. Standardní kurz obvykle zahrnuje 20-30 procedur. Můžete je provádět 1-2x týdně. Je důležité si uvědomit, že kvasinková maska ​​může způsobit alergickou reakci – je nutné provést test na malé ploše pokožky.

Kvasinky

Suché nebo lisované kvasnice se rozpouštějí v malém množství teplé tekutiny (ve vodě, mléce, syrovátce, jogurtu, bylinném vývaru). Masku můžete použít podle plánu 15-20 minut.

Přírodní med, lisované kvasnice

Mash kus lisované kvasnice přidáním přírodního medu – 1-2 lžičky se utrácí na 50 g kvasnic. zlato K úplnému přiblížení kvasinek to bude trvat asi půl hodiny. Neměli byste zředit hmotu kapalinou – vyčistěte medové kvasinky “soufflé” do pokožky hlavy.

Kakao, med, kefír, kvasnice

Kefír (100 ml) zahřejte ve vodní lázni, přidejte droždí bílou medem (1 lž./20 g) a 1 polévkou lžíce. kakaový prášek. Nechte hmotu na teplém místě (měl by pěnu), pak ji můžete aplikovat na vlasy.

Cibulová šťáva, čerstvé droždí, máslo

Tato kvasnicová maska ​​pro růst vlasů obsahuje cibuli. Pokud se obáváte, že specifická vůně zůstane na vlasy, aplikujte masku na špinavé vlasy a po proceduře je umyjte šamponem a opláchněte octem. Při přípravě masky by se mělo rozpustit 10 g čerstvých kvasnic v malém množství vody (1-2 polévkové lžíce). Po 15 minutách přidejte do přiblížené hmoty šťávu lisovanou z malé cibule a také 2 lžičky. jakýkoliv rostlinný olej (můžete si vzít lžíci různých olejů).

Kefír, kvasnice, med, koňak

10 g čerstvé kvasnice s 1 lyžičkou. přírodní med, zředěný kefír (2-3 polévkové lžíce). Nechť masa přijde, nalijte brandy (1 polévková lžíce). Pokud jsou vlasy suché a uvolněné, můžete přidat plnou lžičku lopuchu nebo lněného oleje.

Kvasinky a přírodní jogurt

Ve 100 ml teplého jogurtu (bez přísad) rozpusťte 10 g čerstvého kvasnice.

Tinktura pepře, kvasnice

Připojte 1 polévková lžíce. tinktura pepřového ducha a vařená teplá voda. 10,0 g kvasnic se zředí touto tekutinou a nechá se 20 minut stát. Upozornění: doba expozice této masky by neměla přesáhnout 20 minut.

Mléko, kvasnice, vejce, hořčice, máslo

10 g kvasnice zředěné na 2 polévkové lžíce. kefír. Po zjevném procesu fermentace přidejte surový žloutek, 1 polévková lžíce. hořčičný prášek, 1 lžička olivový nebo lopursový olej. Tato maska ​​také nestojí za to, aby se udržely na vlasu – optimální doba expozice je 20 minut.

Recenze

Maska na vlasy kvasinek poskytuje vynikající výsledky – vlasy se stávají silnými a lesklými. Negativní bod je pouze specifický pach.


Tags: ,

Leave a Reply