Obsah

>

Optimální věk pro první těhotenství

Optimální věk pro první těhotenství, lékaři zvažují období od 21 do 26 let. Do této doby byla dokončena pubertační doba, hormony jsou stabilizovány, tělo je mladé, tkáně vazů a kloubů jsou elastické, což usnadňuje běžné těhotenství a porod. Ve většině rozvinutých zemí se však zvýšil věk žen, které čekaly na své první dítě.

 
Dříve se chtěla stát matkou u žen do 20-23 let. Ženy 21. století se psychologicky připravují na mateřství ve věku 27-30 let a někdy později. A to je, že role žen ve společnosti se změnila. Před narozením dítěte potřebuje mít čas na získání jednoho nebo více vysokoškolských vzdělání, kariéru, změnu několika sexuálních partnerů a až poté, co se rozhodne o mateřství. Úroveň moderní medicíny umožňuje ženě porodit na 30, 40 a dokonce i 50 let.

Vlastnosti pozdní mateřství a otcovství

Pozdní mateřství (a to je o prvním narození) má své výhody. V dospělosti má žena zpravidla zodpovědný přístup k narození svého prvního dítěte, ale již měla kariéru a dobrou finanční jistotu. Nicméně, “stárnutí” primiparous příčiny obavy pro lékaře. Nemají námitky proti emočnímu a psychickému stavu ženy, ale jsou přesvědčeni, že fyziologicky pro první narození je mladší věk optimální.

 
Ve skutečnosti není nutné odkládat narození prvního dítěte na vzdálenější “později”. Vzhledem k tomu, že schopnost konstatovat klesá s věkem, pravděpodobnost otěhotnění ve srovnání s věkem dvaceti klesá dvakrát a ve věku 40 let pravděpodobnost spontánního těhotenství je pouze 10%. A za druhé, u žen starších 35-40 let se zvyšuje pravděpodobnost různých genových poruch na úrovni zárodečných buněk, což může způsobit vrozená onemocnění, včetně genetických, a vývojové vady u dítěte.
 
Kromě toho u žen nad 35 let v těhotenství existuje riziko exacerbace chronických onemocnění (hypertenze, diabetes, komplikace ledvin nebo jater atd.). Složitý průběh těhotenství však negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Často ženy nad 35 let mají dělat císařský řez, protože pravděpodobnost dlouhých a těžších dodávek se zvyšuje. Proto je třeba se vyvarovat nebezpečí komplikací vaše zdraví nyní před těhotenstvím.
 
Kromě standardního vyšetření by ženy starší 35 let před začátkem těhotenství měly být mamografie. Rovněž je vhodné, aby oba rodiče konzultovali genetika. Nebojte se obtíží. Většina žen nad 35 let porodí zdravé děti.

Je to důležité!

Předtím se věřilo, že věk otce má menší vliv na zdraví budoucího dítěte. Nyní francouzští vědci zjistili, že počínaje věkem 35 let se zhoršují reprodukční schopnosti mužů a zpoždění otcovství ohrožuje potraty partnerů. Proto věří, že gynekologové by měli dávat pozor na věk otce a informovat pár o vlivu tohoto faktoru, a ne zaměřit se pouze na věk matky. Navíc pevný věk otce (více než 50 let) může způsobit takovou vrozenou nemoc jako Downův syndrom.

Názor, že narození dítěte omlazuje ženu, je mýtus. V každém věku, nesoucím ovoce, žena zažije nejsilnější stres. Narození pozdního dítěte nezpomaluje příchod menopauzy, i když snižuje počet menopauzálních stížností.

Je to důležité!

Pokud je žena prakticky zdravá, nemá žádné chronické onemocnění: hypertenze, obezitu, cukrovku, srdeční onemocnění, komplikace ledvin nebo jater, pak může po porodu porodit.

 
 

Bývalá milenka - jak ji dostat z hlavy Skotská strava

Leave a Reply