Pohanková strava

10/05/2018 | By admin | Filed in: Diety.

Grechnevaja dietaZ semínka pohanky se ukáže nejen chutná, ale také velmi zdravá kaše. Dieta na pohanky: jaké výsledky můžeme očekávat od této metody snižování hmotnosti, jaké produkty leží na jejím základě?

Užitečné informace

Co je tak zajímavé ohledně stravy pohanky? Zrnka pohanky nejsou pro maso v bílkovinovém obsahu horší, což je jedna z jejich hlavních výhod. Tato baterie je stavebním materiálem pro naše buňky, bílkovina vytváří a udržuje pocit sytosti (tj. Proces ztráty hmotnosti není doprovázen pocity hladu). Voňavá zrna mají ve složení sacharidy, což nám dodává energii, stejně jako vlákninu, která zlepšuje činnost střev a “podvádí” pocit hladu. V pohanki je poměrně málo tuku (3,4 g / 100 g), což odpovídá i myšlence ztráty hmotnosti. Energetická hodnota 100 gramů pohanky je 343 kcal.

Dieta založená na pohánce zlepšuje trávení, šetří z edému, čistí tělo toxinů a cholesterolu z přebytku, zlepšuje funkci pankreatu. Použití pohanky posiluje krevní cévy, normalizuje krevní oběh, zlepšuje imunitu, zlepšuje svalovou funkci, pomáhá normalizovat metabolické procesy. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů typu hořčíku a skupiny B zlepšuje nabídka pohánky aktivitu nervového systému.

Kontraindikace

Dieta s pohankou pro snížení tělesné hmotnosti by neměla být použita pro gastritidu, peptický vřed, chronické selhání ledvin. Je kontraindikován během těhotenství a laktace, stejně jako v případě individuální nesnášenlivosti. Je důležité si uvědomit, že nadměrná spotřeba pohankové kaše může způsobit nepříjemné příznaky: bolesti hlavy, poruchy příjmu potravy.

Recept na kaše

Během výživy se doporučuje jíst vařič vařený ve vodě. Semena by neměla být vařená, ale vařila s vařící vodou (poměr: 1 polévková lžička – 2-2,5 lžíce vroucí vody). Obal s vařeným pohankou by měl být vřele zabalen a ponechán po dobu 8-10 hodin (můžete vařit kaši v termosku). Po stanoveném čase může být nadměrná vlhkost vypuštěna. Sůl, přidat koření a tuku nemůže. Tato pohanka může být použita odděleně od jakéhokoli jiného jídla a může být kombinována s některými produkty. Nabízíme Vám některé z nejoblíbenějších dietních výživových plánů.

Pohanka, voda

Tato pohanková strava pro rychlou hubnutí je navržena na 2-3 dny. Po dobu 1 dne můžete ztratit 1 kg nadváhy. Můžete jíst pouze kašičku kaše (až do saturace). Poskytuje 4-6 jídel. Mezi jídly stojí pití pitné nebo minerální vody a neslazených čajů. Poslední jídlo by mělo být dokončeno do 19:00. Pokud při průchodu stravy máte pocit nepříjemných příznaků (slabost, bolest hlavy), naplňte zásobu glukózy – vypijte šálek teplé vody s 1 lžičkou. přírodní med. Během výživy se snažte nepřetížit fyzickou a duševní práci, ale prospěch vám bude procházka na čerstvém vzduchu.

Pohanka, kefír

Tato receptová pohřební strava pro hubnutí umožňuje kombinovat kašičku vařenou ve vodě s nízkotučným jogurtem (1 litr). Můžete také vypít vodu a čaj. Množství kaše není přísně omezeno, hlavním úkolem není používat ji ve velkých částech (to bude tahat žaludek). Kefír je celkově přijatelný k použití spolu s kaši (můžete dokonce vařit kefír kaše, naléváme umytou obilovinu s fermentovaným mléčným nápojem v noci). Pokud chcete, můžete tyto produkty střídat o hodinu. Tato možnost výživy dokonale čistí střeva. Průměrná hmotnostní ztráta na 1 den je 0,5-1 kg. Dieta může věnovat 3-5 dní (pokud je dostatek vůle). Je také vhodné používat toto menu při vykládce.

Pohanka, zelenina, zelenina

Během výživy může být ovesná směs kombinována s nějakou zeleninou. Díky tomu dietní výživový plán způsobuje menší potíže – zelenina zředí dietu dokonale a umožní vám odpočívat od mírného jídla. Sortiment rostlinných potravin zahrnuje zeleninu (jakýkoliv rozsah), daikon, ředkvičky, okurky, hlávkový salát, celer, okurky, zelí a další nízkokalorickou zeleninu (až 1 kg za den). Potřebujete pít vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, čaje. Tato strava může být věnována i 3-5 dny, průměrná hmotnostní ztráta po dobu maximálně 3 až 4 kg.

Pohanka, zelenina, bílkovinné potraviny

Tato verze stravy může trvat delší dobu (1-2 týdny), protože obsahuje bílkovinné potraviny. Na snídani si jíst 50 g nízkotučného tvrdého sýra nebo 120 g tvarohu s nízkým obsahem tuku a část kaše na vodě. Na oběd připravte část zeleninového salátu, jíst 100 g vařeného chudého masa a pár lžiček hubené pohankové kaše. Jako odpolední občerstvení použijte jablko nebo beztukové nápoje z kyselého mléka. Večeře obsahuje pohankou kaši, vařenou nebo čerstvou zeleninu. Během dne pijte 8 lžící. nesladená kapalina. Ráno můžete jíst 1 lžičku. zlato Sůl, cukr, pekařské výrobky a alkohol v době výživy jsou zakázány. Během týdne můžete ztratit 2-3 kg.

Pohanka, sušené ovoce

Vzhledem k tomu, že pohanka obsahuje málo sacharidů, doporučuje se ji doplnit o sušené ovoce. Během dne můžete jíst 3 porce kaše a 80-100 g směsi sušeného ovoce (můžete použít rozinky, sušené meruňky, švestky). Suché plody musí být na chvíli namočeny ve vodě. Je povoleno je přidávat do kaše, ale je lepší je používat samostatně (jako občerstvení) – to usnadní ustájení stravy. Můžete vypít vodu, neslazený kompot ze sušeného ovoce (jablka, hrušky, meruňky) a zelený čaj. Dieta může věnovat 3-5 dní.

Správné doplnění stravy

Pohanková strava rychle zabere váhu, ale je těžké udržet výsledek – ztrátu z větší části kvůli čištění těla. Abyste předešli návratu k předchozím parametrům, zvyšte obsah kalorií a postupně přidávejte nové potraviny. Nejíst tučné pokrmy, pečivo, uzené maso, rychlé občerstvení.

Recenze

Co se týče efektivity, pohanková strava má pozitivní hodnocení, ale nikdo ji nepotřebuje snadné. Nealkoholická kaše není spokojena s chutí, což velmi často vede k poruše stravy.


Tags: ,

Leave a Reply