Přerušení tréninku: ohrožení tělesného tvaru nebo prospěchu tělu?

10/09/2018 | By admin | Filed in: Cvičení pro hubnutí.

Pereryvy v trenirovka ugroza postava ili polza organmuPéče o sebe a chtějí nejen zhubnout, ale hubnout efektivně – to znamená nejen zhubnout, ale i získat krásnou postavu, jistě si uvědomíme potřebu zahrnout fyzickou aktivitu do našeho životního stylu. Zpočátku se zdá, že tento proces je poměrně obtížný a pravidelné školení se tak znají, že jejich nepřítomnost přináší určitý nepohodlí. V tomto ohledu je mnoho lidí toho názoru, že nucená přestávka ve výcviku – kvůli dovolené, dlouhé cestě, nemoci nebo jen útoku po letu po dovolené je vážným problémem a vyžaduje nevyhnutelný návrat k předchozím parametrům. Ve skutečnosti to ale není pravda.

Jak dokazují vědci, naše tělo díky své přirozené úžasné harmonii dokáže vyvinout takzvanou genetickou neuromuskulární paměť. To znamená, že získaná vytrvalost, fyzická forma a nahromaděná svalová hmota se nezaplaví přes noc, jestliže z nějakého důvodu nemůžete provádět obvyklé cvičení. Naše tělo je schopno udržet získané výsledky s využitím takového “násilného absencí” jako příležitosti pro odpočinek a zotavení. Například, obnovení svalů, které potřebujeme pracovat během výkonu některých cvičení, po mikrotraumatech, vyžaduje mnohem více času než běžný den nebo dva, což se děje obvyklým tréninkem.

Pokud jste tedy vynechali pár týdnů tělocvičny nebo jste byli odvráceni od jiné fyzické aktivity, neměli byste se vzdát a beznadějně čekat na návrat ztracených kilogramů. Vezměte si tuto přestávku jako čas, abyste si vynechali své oblíbené cvičební zařízení nebo jogging, slibujte, že vaše tělo se při první příležitosti vrátí ke stanovenému rytmu výcviku. Můžete také přemýšlet o změně druhu fyzické aktivity, pokud by to mohlo být trochu znuděno. Hlavní věcí je připomenout energetickou bilanci, tj. Mírně snížit počet spotřebovaných kalorií, protože jejich spotřeba se snížila. Například, když jste na dovolené, nechte se dopřát klidného odpočinku, ale nepropouštějte jej volnými výlety do hotelového bufetu a vstřebávání velkých porcí sladkostí nebo nadměrného množství alkoholu.

Samozřejmě, pokud úplně zapomenete na fyzickou aktivitu po dobu jednoho měsíce nebo delší, nebude to mít velmi příjemné důsledky, protože tělo začne ztrácet svalovou hmotu a nahradí ji tukovou tkání. Současný návrat k původním přesným formulářům může vyžadovat větší úsilí než poprvé. Kromě toho ztratíte zvyk neustále se živit energií v důsledku fyzické aktivity, protože dobré návyky, bohužel, jsou ztraceny mnohem rychleji, než jsou získány.

Péče o sebe a své tělo je neustálou a systematickou prací. A stejně jako v každé práci, existují malé prázdniny. Proto si užijte odpočinek a začněte vytvářet svou nádhernou postavu s novými silami!


Tags: , , , , ,

Leave a Reply