Protahování – protahování, užitečné pro všechny

10/11/2018 | By admin | Filed in: Cvičení pro hubnutí.

Protahování rastjazhka, poleznaja dlja kazhdogoJe příjemné cítit vaše tělo napnuté, pružné, bez tuhosti a bolesti svalů. Pocit relaxace, mír, harmonie se světem neznamená méně radosti. Protahování (nebo jinými slovy, protahování) – směr fitness, který je v našich dnech velmi populární, pomáhá dosáhnout takového stavu.

Hlavní úkoly protahování jsou pomalé, hladké protahování a postupné zpevňování svalů celého těla. Díky tomu se svalová vlákna stávají elastičtějšími, lépe se dodávají s krví a živinami, což znamená, že poskytujete příznivé podmínky pro růst svalové tkáně, která vylučuje tukové zásoby. Navíc napnutí pomáhá dosáhnout flexibility, svobody pohybu, minimalizuje riziko zranění svalů během tréninku a zaručuje postupnou korekci držení těla. Dalším důležitým účinkem je významné zlepšení toku lymfy, které má pozitivní účinek na tělo jako celek a pomáhá zejména v boji proti ložiskům celulitidy.

Abyste získali užitečné výsledky z strií, měli by být prováděny pravidelně – například jako počáteční a závěrečná fáze každého aerobního tréninku (běh, cyklistika, chůze na stupňovité plošině a tak dále). Současně by před začátkem výuky bylo nejlepší použít dynamické protahování, které zahrnuje důsledné protahování svalů každé části těla, až se objeví pocit slabého napětí. A tady byste neměla být příliš horlivá a snažila se srovnávat s gymnasty v guttaperce, protože svaly jsou stále “hnědé” a čekají na zahřátí cvičení. Po dokončení cvičení se však můžete pokusit trochu aktivnější, ale neumožňovat bolest ve svalech. Pro efektivní protahování vnitřních svalů stehen a chrbta se můžete uchýlit k vnější pomoci, takzvanému pasivnímu protahování, kdy vám partner pomáhá protahovat, nutně hladké, pružné pohyby.

Protahování je také užitečné jako samostatné cvičení, zejména může být použito jako ranní cvičení. Zde je užitečné statické protahování, které vyžaduje po dobu jedné minuty přetrvávání v každé pozici, což umožňuje cítit práci svalů. S zdánlivou jednoduchostí cviků se bude muset hodně roztahovat síly, ale na celý den je zajištěn obrovský obrat. Navíc toto cvičení umožňuje rychle začít metabolické procesy v těle, zlepšuje střeva a má příznivý vliv na celkové zdraví. Vedlejší účinek ranního protahování je také důležitý – tónování svalů vede k uvolnění mysli, což pomáhá zlepšit náladu i na nejatraktivnějším dni. Kromě toho pocit ohromující, skutečně “kočičí”, flexibilita vašeho těla se přizpůsobuje pozitivnímu myšlení, umožňuje vám cítit sebevědomí a přitažlivost. A koneckonců, tyto emoce jsou klíčem k pečlivému postoji k sobě a své vlastní osobě, takže po celý den bude pro vás snadněji kontrolovat množství jídla a nebudete muset “uvíznout” depresivní stav, který mnohým utrpí.

Nepochybnými výhodami protahování jsou jeho jednoduchost a přístupnost – pro dosažení úspěchu při protahování není nutné kupovat speciální vybavení nebo vybavení, stejně jako najít čas chodit do posilovny. Měli bychom však pamatovat na zlatá pravidla: provádět všechny pohyby ve stavu svalové relaxace, hladce dýchat, rozložit všechny svaly do komplexu a co je nejdůležitější, dělat protahovací cvičení pravidelné, neboť jejich provádění jen čas od času nepřinese hmatatelné výhody.

Takže protahování není jen zárukou skvělého držení těla a plynulého pohybu, ale také další způsob, jak udržet vhodnost pro ty, kteří mají zájem o jejich vzhled a duchovní harmonii.


Tags: , ,

Leave a Reply