Shish kebab z kuřete a zeleniny v koření

Shish kebab z kuřete a zeleniny v koření Foto: Shish kebab kuřecího masa a zeleniny v koření

Složení:

  • Potřebujete vařit kebab z kuřete a zeleniny v koření
  • Vykostěné kuřecí stehna1,5 kg.
  • Kuřecí křídla1,5 kg.
  • Červená sladká paprika5 kusů
  • Rajčata na větvi400 gr.
  • Česnek a zázvorový prášek1.5 Čl. l
  • Sladká paprika2 polévková lžíce. l
  • Zira1 polévková lžíce. l
  • Čerstvě mletý pepř1 polévková lžíce. l
  • Sůl2-3 umění. l střední broušení
Doba vaření: 45 minut
Počet porcí: 10
Kuchyně: Mezinárodní

Jak si vařit recept na kuřecí šišky a koření v koření.

1. Smíchejte všechny koření a sůl až do vyhlazení.

2. Odřízněte křídla na kloubech (nepoužívejte třetí falanx). Kroužky a boky nasaďte do koření, vložte do hermeticky utěsněného kontejneru a marinujte v chladničce po dobu 12-48 hodin.

3. Před pražením vyjměte maso z chladničky po dobu 2 hodin. Odstraňte koření a osušte papírovými utěrky.

4. Oloupeme sladké papriky, nakrájíme na čtverce o straně 5-6 cm. Zucchini se libovolně řeže.

5. Položte křídla a boky do mříže střídavě s pepřem a cuketou. Pečeme na uhlí za středně vysokého tepla, často otáčíme, dokud není maso kompletně vařeno. Smažte rajčata samostatně na špejlech.

Podávejte okamžitě.

Jak pochopit, že kebab je připraven?

Kuřecí kebab.

Nejčastější kuřecí maso pro grilování a pikniky je křídlo. Má smysl marinovat v mírně sladké směsi, pak pokožka bude pražena do příjemné karamelové barvy. Pokud předřídíte křídla mezi klouby na 2 falangy (třetí není obvykle připravena, nechte na vývar), pak v této podobě budou křídla pečovat na mřížce na silných uhlíkách po dobu 20-25 minut. Kuřecí stehýnka (paličky) se pečou po stejné množství času. Pokud jste na špejlích strčili celé křídla, smažte je alespoň půl hodiny na mírně nižší teplotě. Současně se vaří vařené kuřecí stehna, je lepší je opékat na grilu. Kuřecí prsa pečeme na uhlí velmi rychle – 10 minut stačí, stačí jen nechat prsa ležet na talíři, pokrýt je fólií – další Yu min. Nejdelší části, smažené kuřecí stehna s kůží a kostí – až 40 minut. Kuřata s hmotností do 500 g se mohou vařit navlečenými na 3 špíz (pomocí ventilátoru) nebo položenými v drátěném stojanu. Doba pečení – asi 45 minut. Kuřecí kebab recept

Vepřové shashlik.

Nejjednodušší je grilovat vepřové maso na grilu – je to poměrně mastné, je obtížné přehnat. Jedinou výjimkou jsou dva kusy: jemná a nenáročná karbonáda. Svíčanka je okamžitě smažena, o pět minut delší než filé z kuřecích prsíček. Ale karbonáda je lepší smažit celý velký kus téže technologie, která pečuje velký hovězí steak. Shish kebab se nejčastěji vyrábí z vepřového krku – maso na kostice se stranou 4-5 cm se praží na dřevěném uhlí po dobu 25 minut. Na grilu se grilují vepřové kotlety o tloušťce 2 cm (z krku nebo karbonády na kostech a tuku). Vepřová žebra (jsou také vhodnější na smažení na grilu), v závislosti na velikosti a obsahu tuku, se smaží 20 až 35 minut. Recept na vepřový kebab.

Hovězí kebab.

Chcete-li grilovat steaky, zkuste si zvolit nejvíce mramor – s malými pruhy tuku, ne méně než 2 a tloušťce lepší než 3 cm. Není tam žádný tip na pražení, protože můžete chtít maso 4-7 stupňů pražení, bleu (téměř surové) nebo gage (s krví) až středně (pečené) nebo dobře hotové (plné pražení). V tomto případě se raději zbavíte stolu s pečicími steaky, ale je zde jedno pravidlo, které umožňuje rovnoměrné pražení hovězího masa bez vysušení okrajů, zejména pro velké steaky vážící více než 1 kg. Chcete-li to udělat, je třeba smažit steak na 3 minuty. na každé straně (a tam jsou obvykle šest stran takového kusu masa) – a pak dát na talíř – odpočinku po dobu 10-15 minut. Pak opět smažte. jako v prvním případě – a znovu se opírat. ” Počet přístupů závisí na požadovaném stupni pražení. ale po čtyřech přístupech získáte pečeně střední gage. A bude to velmi, velmi chutné grilované pečené hovězí maso – z hovězí svíčkové s hmotností asi 1200 g – uděláme takto: smažte maso na všech stranách, dokud nebudete mít rudou kůru a zabalte do několika vrstev fólie. . Bude připraven včas. Lamb Shashlik recept.

Ryby shashlik

Rybí filé na dřevěném uhlí se vaří velmi rychle – od 4 minut pro nejtenčí kousky až po 12 minut pro nejsilnější. Pražení celé ryby obvykle trvá od 8 do 30 minut, v závislosti na velikosti. Rybí kebab recept.


Tags: , , , ,

Leave a Reply

© Copyright 2018 - Krása a zdraví

QuickChic Theme • Powered by WordPress