Sleď pod kožešinou 2.0

Sleď pod kožešinou 2.0 Foto: Sleď pod kožešinou 2.0

Složení:

 • Sleď400 gr.
 • Řepa300 gr.
 • Vařené mrkve150 gr.
 • Brambory200 gr.
 • Majonéza100 gr.
 • Agarový agar1 lžička
Doba vaření: 120 minut
Počet porcí: 6
Kuchyně: Rusky

Sleď pod kožešinou 2.0.

Vím, já vím – každý ruský sebekozná ví, jak udělat tento salát. A myslíte, že “Sleď pod kožich” je původní název salátu? Jako by to nebylo. První “jméno” salátu bylo v souladu s duchem té doby a vášní našeho lidu na počátku 20. století. na zkratky -Sh.U.B.A. znamená “šovinismus a úpadek – bojkot a anathema!”. Ale jako obvykle se takové zvláštní jméno nestalo a zjednodušilo to “Sleď pod kožešinovým kabátem”, o kterém jsme se dozvěděli. Ale teď už nejde o historii, ale o novou vizi našeho sleďa v molekulární kuchyni.

 1. Pokud tam jsou odšťavňovače v domě, děláme červené šťávy, asi 1,5 šálků. Pokud to není možné, v mixéru poraďte vařenou řepu s džusem.
 2. Řepné šťávy dát na desku, což varu a přidat ji do 1 h. Lžíce agaru (analogový vegetariánské želatiny výlisků z řas.) Na rozdíl od želatiny agaru tuhne rychle. Pokud tomu tak není, můžete nahradit obvyklou želatinu, ale pak musíte být trpěliví. Dobře promíchejte.
 3. Vezměme plech na pečení, zakryjeme ho lepícím filmem a vylijeme šťávou asi 2-3 mm. Plech na pečení byl zaslán do lednice.
 4. Nyní připravte náplň. Docela jemně nakrájené vařené mrkve, brambory, nakrájíme sleď. Po asi 5-10 minutách zmrazila naše šťáva a změnila se na vrstvu želé. Vezmeme nádobu z chladničky, vytáhněte želé.
 5. Rozřezáme na malé obdélníkové desky o rozměrech 4×7 cm a zde můžete zapnout svou představivost a rozměry.
 6. Nyní na kus želé řepy, rozložíme vrstvy zeleniny a sleďů. Pořadí vrstev je opět na vás.
 7. Nezapomeňte lehce namazat každou vrstvu majonézou. Nejdůležitější není přehánět. Jakmile jsou všechny vrstvy položeny, zakryjte vrstvou želé.
 8. Seshora, můžete vyzdobit zelení, a mohou být vyrobeny z citronové šťávy a malým množstvím cibule šťávy a lecitin, který stejnou pěnu, kterou jsem již řekl, v receptu “Drinky krevety na zeleném polštáři”. Hlavní věc – nezapomeňte dát na stůl pěkný salát, který překvapí své přátele a milované.


Tags: ,

Leave a Reply

© Copyright 2018 - Krása a zdraví

QuickChic Theme • Powered by WordPress