Stárnutí proti stárnutí

10/04/2018 | By admin | Filed in: Diety.

Omolazhivajushhaja dietaStárnutí proti stárnutí není zaměřeno pouze na zlepšení stavu kůže – slouží jako prevence onemocnění souvisejících s věkem. O pravidlech výživy se dozvíme náš článek.

Základní principy stravování

Za účelem omlazení těla mohou odborníci na výživu mírně snížit počet spotřebovaných kalorií (míra je stanovena jednotlivě pomocí vzorců).

Dieta by měla obsahovat produkty, které tělu dodávají antioxidační látky – neutralizují působení volných radikálů, které přispívají k rozvoji onemocnění a stárnutí těla. Dieta by měla poskytovat vitaminy a minerály nezbytné pro normální fungování vnitřních orgánů a pro regeneraci pokožky.

Diet – částečný (až 6krát denně). Pečlivé občerstvení před spaním je zcela kontraindikováno. Pro očištění těla a zlepšení pružnosti pokožky je třeba posílit pitný režim (doporučuje se pít 2-3 litry tekutiny denně).

Rozsah výrobků

Látky antioxidanty jsou obsaženy především v rostlinných potravinách, a to v ovoci a zelenině z oranžové, červené a modré. Je vhodné uvést do stravy rajčata, baklažánky, černé, červené a pestré fazole, borůvky, černé a červené ríbezle, maliny, sušené švestky, brusinky atd.

Je třeba zajistit příjem vitamínu D – je zodpovědný za absorpci vápníku, což je nezbytné pro naše svaly, kosti, zuby. Je přítomen ve žloutku, tučných rybách, stejně jako v játrech ryb a zvířat. Pro zlepšení funkce střev by měla být do stravy zavedena hnědá rýže, semena, ořechy, čerstvá zelenina a ovoce.

Omega-3 kyseliny zvyšují životnost buněk, což pomáhá zpomalit proces stárnutí. Můžete je získat tím, že představí ve stravě rybí tuk nebo tučné ryby, avokádo, rostlinné oleje, ořechy, dýně, sójové boby.

Maso by mělo být konzumováno velmi mírně (2-3 dávky týdně). Živočišné bílkoviny se nejlépe získávají konzumací vajec, mléčných výrobků a mléčných výrobků. Všechny druhy obilovin by měly být přítomny ve stravě anti-stárnutí stravy. Největší přínosy jsou z ovesu, pohanky, hnědé rýže.

Užitečné recepty

Švýcarský dietetik Bihner-Bonner navrhuje věnovat pozornost recepty na omlazení tělových jídel.

Miska na bázi ovesných vloček a ořechů

• Ovesné vločky – 2 polévkové lžíce.
• Nasekané vlašské ořechy – 1/3 lžíce.
• Citron – 1/2 ks.

Na první ovesné vločky namočte ve vodě. Když se nafouknou, přidá se více vody, aby se získala suspenze (není třeba vařit). Ve výsledné hmotnosti zadejte matice a citronovou šťávu.

Jídlo založené na jablkách a medu

• Strouhaná jablka – 3 ks.
• Namočená herkula – 2 lžíce.
• Smetana – 1 polévková lžíce.
• Med – 1 polévková lžíce.

Smíchejte všechny přísady a jíst okamžitě.

Recenze

Podle přehledů poskytuje výživa proti stárnutí pozitivní výsledek pouze tehdy, je-li sledována průběžně.


Tags: ,

Leave a Reply