Šťavnaté kuře s rýží (Čína)

10/12/2018 | By admin | Filed in: Recepty.

>

Složení:

\ 500 g kuřecího filé, 100 g hub, 0,5 šálků rýže, 2 ks. sladká paprika, 2 rajčata, 2 mrkve, 3 polévkové lžíce. lžíce sójové omáčky, 1 polévková lžička. lžíce olivového oleje, 0,5 šálků kuřecí vývar, 1 lžíce horkého pepře, sůl.

\Způsob přípravy:

Smažte mrkev a papriku ze semen a nakrájíme na proužky. Červená paprika nakrájená na tenké kroužky. Houby a rajčata zřetelně nasekané.
\ Kuřecí filety nakrájené na dlouhé proužky, sůl. Umyjte rýži, vaříme na nízkém ohni po dobu 10 minut, až do poloviny uvaříme, vypustíme v cedníku a necháme odtéct. Všechny zeleniny rychle smažte v pánvi po dobu 5-7 minut. Poté zahřejte širokou pánvi na smažení, nalijte na něj olivový olej a smažte kuřecí filé až do zlatohnědého. Vložte filé do stejné pánve a vložte vařenou rýži, na tom – nakrájenou zeleninu a houby, nahoře – kuřecí filé. Nasytíme se při nízkém ohni asi 15 minut. Poté vylejte vývar přes smažení, jemně promíchejte, zakryjte a vařte asi 5 minut. Smažte sójovou omáčkou, dobře promíchejte a odstraňte z tepla. Nechte to vařit po dobu 5-7 minut.


Tags: , , ,

Leave a Reply