Základní pravidla pro zdravou výživu

10/02/2018 | By admin | Filed in: Jak zhubnout.

>

Abyste měli krásnou a štíhlou postavu, není nutné vyčerpat vaše tělo dietou, stačí dodržovat základní pravidla zdravého stravování.

1. Pokuste se jíst současně.

Kyslíková báze je důležitá pro normální trávení. Alkálie v našem těle tvoří méně než kyselinu, takže naše strava by měla být 60 až 80% složená z alkalických produktů: zelenina, ovoce, ořechy, mléko.

2. Jíte častěji (5-6krát denně), ale v menších porcích.

Nepoužívejte hladovět, ale nepřestupujte. Ze stolu musíte vstát s lehkým pocitem hladu, jako byste mohli jíst 1 další kus, ale raději ho nechte.

 

3. Poslední jídlo by mělo být nejdéle 2-3 hodiny před spaním..

 
Obecně se věří, že po 18:00 nemůže jíst. Někdy je termín posunut na 19.00 nebo 20.00. Ve skutečnosti není na pozici rukou na hodině jedno. Je důležité, aby jídlo mělo čas na strávení před spaním a tento proces trvá jen 2-3 hodiny. Proto jdete-li do postele o půlnoci, musíte mít večeři v intervalu od 21 do 22 hodin.
 

4. Zdravé stravování znamená nejen to, co jíme, ale také to, jak to děláme.

 
Nepražte potravu na cestách a nejedzte. Jídlo je radost. Tím, že vstřebáváme potraviny, doplňujeme naši vitalitu a kompenzujeme ztrátu energie během několika hodin bdění. Květy nejsou schopny žít bez vody a slunce, člověk nemůže žít bez jídla. Pamatuj si to vždycky, když sedíš u stolu. Nečtěte při jídle a zdržujte se nepříjemných rozhovorů a rušivých myšlenek. Nespěchejte, důkladně žvýkejte jídlo. Žaludek je snadnější strávit dobře rozdrcené jídlo než velké kusy.

Zdroj: e-kniha “20+. Péče o tělo


Tags: , , ,

Leave a Reply